Ukrajinský klub musí kvůli válce ve vlasti dohrát všechny zápasy v azylu, pro který si vybral Česko. Atmosféru v hale podpořilo týden po zahájení ruské invaze na Ukrajině téměř 800 fanoušků. 

A lidé ve čtvrtek nepřišli pouze za sportem. Mezi diváky byla například skupina středoškolských studentů s ukrajinskými vlajkami na tváři. Někteří z fanoušků se na podporu Ukrajiny oblékli do modro-žlutých barev, na tribuně drželi ukrajinské vlajky a nápisy vyjadřující nesouhlasný postoj s ruskou agresí. Malé dítě přišlo s balonky v ukrajinských barvách.

S protiválečnými slogany nastoupil před zápasem i rumunský soupeř. Bubny a trumpetami podporovali Prometej členové fanklubu nymburského basketbalového týmu, kteří přišli podpořit akci a vytvořit atmosféru, přestože ve stejnou dobu hrál jejich oblíbený tým v Praze ligové utkání.

Podle pořadatelů se v předprodeji prodalo více lístků než na ligové utkání domácího týmu a návštěvností se zápas přiblížil atmosféře, kterou Nymburk zažíval v Lize mistrů. Prometej má v Nymburce pouze hráče s realizačním týmem, s organizací zápasu pomáhá právě domácí klub. Český šampion dal k dispozici všechny své zaměstnance. 

Ukrajinští hráči Prometeje mají ve své vlasti stále rodiny a na dálku sledují ničení rodných měst. Celý tým je více než dva týdny v neznámém prostředí, což se zřejmě podepsalo na formě a koncentraci. Celý zápas hráči Prometeje jen dotahovali náskok soupeře a Kluž potvrzovala, že patří k nejlepším týmům soutěže. 

Ve třetí čtvrtině si rumunský celek vytvořil rozhodující dvouciferný náskok a Ukrajinci už neměli dostatek sil zápas zvrátit. Kluž táhl s 20 body rozehrávač Brandon Brown, nejlepším střelcem Prometeje byl D. J. Stephens s 19 body.

Další zápas odehraje Prometej 9. března od 18 hodin v Praze na Královce, kde nastoupí proti belgickému Oostende. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.