Začátek zápasu musel být o patnáct minut odložen, jelikož zhruba dvacet minut před plánovaným začátkem ústecký hráč Johan Haiblík při smeči rozbil desku koše. Jelikož výměna desky by trvala v řádech hodin a zápas by se tak musel odložit, zvolila se varianta koše odsunout stranou a hrát na náhradní spouštěcí koše. „Na začátku zápasu jsme se museli vlastně dvakrát rozcvičovat, protože jsme čekali, až se připraví hřiště po rozbití desky na koši. Nebylo to nic příjemného. Bavil jsem se s Petrem Bendou, který mi říkal, že po druhém rozcvičení cítil naprosto hrozně, měl těžké nohy a bylo pro něj náročné se rozeběhnout. Mně je o dvacet méně a měl jsem to podobné. Byl to nezvyk, ale alespoň budeme mít na zápas i jiné vzpomínky,“ culil se po vítězném utkání nymburský basketbalista Luboš Kovář.

Vlažný rozjezd domácího celku mohl být spojený právě s netradiční přestávkou před startem zápasu. Kouč Oren Amiel je však jiného názoru. „Nepamatuji si, že bych při zápase zažil rozbitou desku. Ale to odložení začátku zápasu nehrálo roli, protože máme v týmu profesionály a náš kondiční kouč je dál správně rozcvičoval,“ uvedl kouč Nymburka.

Český šampion nezačal úplně dobře, chyběla mu energie. Pak ale v průběhu střetnutí vedl až o šestatřicet bodů. Jenže poslední desetiminutovka už byla zase pomalejší a Sluneta z náskoku ukrojila. „Nevím, co říci, protože se mi honí hlavou hodně věcí. Nekončili jsme zápas dobře. Nebyl jsem spokojený s tím, jak jsme hráli,“ zlobil se trenér Nymburka. Teď máme týden na to, abychom našli svou hru, než pojedeme do Ruska. Musíme se zlepšit, protože tohle není úroveň hry, jakou od našich hráčů očekáváme,“ nebyl spokojený Oren Amiel.

Co jej však potěšilo, byl návrat belgického reprezentanta Retina Obasohana do sestavy. Vedl si velice dobře, dlouhá pauza na něm nebyla znát. „Dobré je, že jsme mohli po dlouhé době dát minuty Retinovi,“ dodal Amiel.

Zápas se zlomil hlavně ve druhé čtvrtině, kdy si domácí vytvořili rozhodující náskok. „K výhře nás dovedla dobře odehraná druhá polovina první čtvrtiny. Začali jsme více běhat, uvědomovali jsme si, že soupeř v té době hrál v malé sestavě, proto jsme míč tlačili do dolního postavení blíž ke koši na pivoty. Ti pak měli snadnější zakončení. Pokud se Ústí stáhlo více do podkošového prostoru, vyhazovali jsme míč ven a měli jsme díky tomu otevřené střely. Zápas skončil menším rozdílem. Já za tím vidím slabší koncentraci ve druhém poločase. Jako kdybychom už o nic nehráli,“ přiznal Luboš Kovář, autor třinácti nymburských bodů.

Hodně rozladěný byl po prvním vzájemném měření sil v play off ústecký trenér Jan Šotnar. Ve druhém mači jeho svěřenci sice zase prohráli, jeho hodnocení ale už tak kritické nebylo. „I když jsme také prohráli, musím utkání hodnotit kladněji. Viděli jsme, že pokud chceme s Nymburkem nějak soupeřit, musíme něco změnit,” řekl trenér Severočechů. „Myslím, že jsme domácí v prvních třech minutách minimálně zaskočili a drželi jsme vyrovnané skóre. Pak Nymburk začal hrát svou hru a v třetí čtvrtině to s námi nevypadalo vůbec dobře,” vyprávěl Šotnar.

Dílčím úspěchem pro Ústí byla výhra v poslední čtvrtině. Hosté prohrávali vysokým rozdílem, ale dokázali se alespoň trochu zvednout. „Moji hráči zaslouží pochvalu, že se nevzdali a nakonec vyhráli poslední čtvrtinu o deset bodů. Výsledek a předvedená hra byla lepší než včera. Posun začátku utkání pro nás pro trenéry asi nebyl nijak dramatický, bylo to jen o deset minut. Možná pro hráče to bylo horší, protože rozbitý byl zrovna ten náš koš a chvíli jsme se nemohli rozcvičovat,” narazil ústecký kouč na nuceně posunutý start zápasu.

Série se nyní přesouvá do Ústí. „V dalším utkání se pomyslně uzavírá kruh mé letošní spolupráce s klubem Slunety. Zápasem proti Nymburku jsem debutoval a ve čtvrtek může sezona skončit. Nechceme samozřejmě prohrát, ale ctíme sílu soupeře. Zkusíme zase něco nového vymyslet a trochu ještě Nymburk potrápit,” věří svému celku Šotnar.

„Série se stěhuje do Ústí a já doufám, že to nebude poslední zápas sezony. Hrajeme doma a to je pro nás trochu výhoda. Můžeme na soupeře více zatlačit. Snad bude výsledek přijatelnější pro nás. Budeme stále bojovat o výhru a prodloužení série. V dalším utkání budeme čerpat ze všech tří zápasů, které jsme v poslední době proti Nymburku odehráli,” řekl Dalibor Fait, hráč Ústí.