Hankins měl už velmi dobrý vstup do zápasu, když dal pět košů v řadě za sebou a postaral se tak o deset z úvodních sedmnácti bodů Nymburka. Po jeho odchodu na lavičku se však Svitavy udržely ve hře a po téměř celý poločas držely s favoritem krok.

Za stavu 44:42 ale trefili trojky Deishuan Booker s Haydenem Daltonem a koš přidal i Vojtěch Hruban a bylo z toho osmibodové vedení v poločase. Na začátku druhé půle pak dal Hruban rychle osm bodů a nasměroval svůj tým k odskočení až na rozdíl dvaceti bodů.

Nymburk už si pak spíše zkoušel věci na úterní zápas Ligy mistrů s Bandirmou a trenér Amiel rozkládal zátěž na celý tým. I tak český mistr získal už 85. ligovou výhru v řadě za sebou. Pozitivní je, že poprvé od 21. ledna do hry naskočil i rozehrávač Michael Dixon, který po operaci kolene odehrál patnáct minut a stihl šest bodů, tři doskoky a tři asistence.

Nymburk - Svitavy 100:83

Nejvíce bodů: Hankins 20, Bohačík 16, Booker a Hruban po 15, Benda a Dalton po 8, Dixon 6, Peterka 5, Pumprla 3, Kříž a Šafarčík po 2 – O`Brien 21, Slezák 15, Marko 14, Dodd 11. Fauly: 18:23. TH: 21/15 – 20/19. Trojky: 9:10. Doskoky: 45:46. Ztráty: 14:17. Zisky: 10:10. Asistence: 28:16. Hráč utkání: Hankins (Nymburk).