„My jsme v prvním poločase předvedli přesně to, co jsme potřebovali. Získali jsme náskok třiceti bodů a pak se zápas v poklidu dohrával. Ve druhé půli to možná bylo v klidu až moc na náš vkus. Bylo tam od nás několik ztrát a špatně vyřešených situací. Náskok mohl být ještě vyšší,“ hodnotil úspěšné vystoupení svého týmu nymburský hráč Lukáš Palyza. „Teď nás čekají těžké zápasy v Opavě a doma s USK," nastínil další program českého šampiona Palyza.

Nymburk chtěl zápas rychle rozhodnout a to se povedlo. Hned od začátku na Ostravany tlačil, proměňoval své šance a jasně navyšoval své vedení. Na přelomu první a druhé čtvrtiny pak šňůrou 14:0 definitivně rozhodl.

Za rozhodnutého stavu se hrál spíše tréninkový zápas, oba celky dávaly prostor mladým hráčům a zkoušely si různé varianty do dalších zápasů. K vidění bylo i několik exhibičních akcí, smeče po nahození, přihrávky za zády. Hráči se snažili si zápas co nejvíce užít. Výsledkem bylo polevení v koncentraci, což se zejména v poslední čtvrtině projevilo na slabším nymburském útoku.

Celkově ale Nymburk předváděl tradičně dobrou ofenzivu. Pod košem se prosazoval ke smečům Stephen Zimmerman, střelecky zářili Harding či František Rylich, který stejně jako před měsícem v Děčíně trefil tři trojky a jedenácti body si vyrovnal osobní maximum v NBL. Nymburk také devětadvaceti asistencemi vyrovnal svůj druhý nejlepší výkon v sezoně a třetí celkově v tomto ročníku.

„Hráli jsme docela dobře v první půli a získali jsme zápas pod naší kontrolu. Ostrava má úzký kádr a bylo to pro ni těžké. Zápas jsme tak v klidu dohrávali a můžeme se připravit na další zápasy,“ stroze popsal vítězné utkání Oren Amiel, trenér Nymburka.

NH Ostrava - Nymburk 66:95

Nejvíce bodů: Alleyn 22, Šmíd 12, Heinzl 10 - Harding 17, Zimmerman 13, Kříž 12, Rylich a Hruban po 11, Palyza 9, Dalton a Obasohan po 7, Kovář 4, Benda a Tůma po 2. Fauly: 18:16. TH: 11/8 - 10/8. Trojky: 6:13. Doskoky: 28:41. Ztráty: 12:13. Zisky: 6:8. Asistence: 17:29. Čtvrtiny: 14:37, 18:22, 14:25, 20:11.