Jeho spoluhráč a nejzkušenější nymburský borec Petr Benda přitakal: „Papírově silných týmů je tam dost. Jména soupeřů jsou dobrá, předpokládám, že herně nebudou špatní a diváci se budou moci podívat na kvalitní utkání.“

Mezi největší favority bezesporu patří úřadující vítěz soutěže AEK Athény, který navíc ve své cestě za pohárem vyřadil Nymburk v osmifinále o jeden jediný bod. „Budeme mít speciální motivaci,“ je odhodlaný Petr Benda. „Já už jsem říkal, že nejlepší cesta, jak zapomenout na loňský neúspěch, je nahradit ho úspěchem letošním. No a proti AEK by to bylo ještě o to pikantnější,“ těší se na zápas proti řeckému týmu Pavel Pumprla.

Není to jen AEK, které budí respekt. Ve skupině se z prvního výkonnostního koše do skupiny C dostal dosavadní pravidelný účastník Euroligy Brose Baskets Bamberg, pro který bude start v BCL premiérou. „Nepředpokládám, že by tým s takovou historií chtěl nějak ustupovat ze své slávy,“ nepřemýšlí Pavel Pumprla o důvodech odchodu z Euroligy geograficky nejbližšího soupeře.

K silným soupeřům Nymburka bude bezesporu patřit španělská Fuenlabrada nebo Hapoel Jeruzalém. „Mám informace, že rozpočet Jeruzaléma nebude vůbec špatný,“ potvrdil hlavní trenér nymburského celku Oren Amiel, kterého tak čeká jedna neplánovaná cesta do vlasti.

Dalšími soupeři Nymburka budou ještě francouzský Dijon, vítěz kvalifikace čtyř týmů Cantú / Szolnok / Larnaka / Giants Antverpy a litevský Lietkabelis Panevežys. Poslední jmenovaný se do hlavní soutěže dostal kvůli odřeknutí účasti neznámého tureckého klubu Eskisehir, jenž nesehnal dostatek financí pravděpodobně ani na start v nejvyšší turecké lize.

Základní část se čtrnácti zápasy začíná pro Nymburk 9. října utkáním v Dijonu, první domácí zápas je na programu o týden později doma s AEK Atény. Hracími dny budou úterky nebo středy a přesná data budou známá koncem července.

Miroslav Jansta.
Nymburk změnil majitele, Jansta zůstane jen fanouškem

TOMÁŠ LAŠ