O postup si to rozdají v posledním kole Riga, Bilbao a Valencie. Tato mužstva mají na kontě shodně tři výhry a dvě porážky. Nymburk se příští úterý s pohárovou sezonou rozloučí na palubovce Valencie.

„Prohráli jsme si to v předešlých dvou domácích zápasech, kdy nám unikly koncovky. Podáváme nevyrovnané výkony, máme výpadky v obraně i v útoku a to rozhoduje," řekl po prohraném utkání nymburský hráč Petr Benda.

Vítězství na palubovce Valencie, které by pro Nymburk nic neřešilo, by bylo alespoň slabou náplastí. „Chceme to odehrát se ctí a rozloučit se výhrou," řekl Benda.

Pro Nymburk bude sezona trochu zklamáním. A to i přesto, že už má ve svém držení Český pohár. To se ale očekává tak nějak samozřejmě. „Ale každá sezona nemůže být úspěšná jako ta předešlá. Škoda, že jsme nepřidali třešničku na dortu v podobě postupu nebo alespoň v podobě více vítězství," lituje nymburský basketbalista.

Pro Nymburk je to s VTB ligou už sedmá porážka za sebou. „Ve VTB lize nám zbývají dohrát poslední zápasy. Doufám, že skončíme lépe než na osmém místě," věří Benda.

Další zápas hrají nymburští borci v sobotu, kdy  se v rámci VTB ligy vydají na palubovku VEF Riga.