Při losování závěrečného turnaje Final 8 tak budou mezi nasazenými celky a ve čtvrtfinále mohou narazit na Karsiyaku, obhájce titulu Burgos a Štrasburk s jejich bývalým spoluhráčem Jaromírem Bohačíkem. Pořadatel a termín losování má být oznámen v pátek.

Nymburk šel do zápasu stále bez rozehrávačů Retina Obasohana a Jerricka Hardinga, oslabený byl ale i soupeř, na kterém se absence projevili výrazněji. Zaragoza sice rychle vedla 9:3, ale pak Hayden Dalton trojkou nakopl spoluhráče, následně se změnil i v nahrávače a spolu s Vojtou Hrubanem a Omarem Prewittem táhli obrat.

Zatímco Nymburk hrál kolektivně a o body se staralo hned několik hráčů, Zaragoza spoléhala hlavně na své dva nejzkušenější hráče Ennise a Benzinga. naopak se domácím povedlo přibrzdit Jacoba Wileyho, který patřil k nejvýraznějším postavám skupin.

Klíčový nástup předvedl Nymburk v úvodu druhé čtvrtiny, kdy šňůrou 16:0 získal dvacetibodové vedení a sebevědomí a španělský celek naopak začal tušit, že to nebude jeho den. Klíčový byl v této čtvrtině Prewitt, který dal ve druhé desetiminutovce jedenáct ze svých pětadvaceti bodů. K tomu v zápase přidal i devět asistencí a byl jasně nejlepším hráčem duelu. V obou hodnotách si vytvořil nové osobní maximum.

SOUTĚŽ: Hlasujte v anketě o nejpopulárnějšího fotbalistu na Nymbursku

Zaragoza se po změně pokusila vrátit do hry a snížila na šest bodů, pak dal ale důležité body Lukáš Palyza a znovu posadil Nymburk na koně. Když dal Martin Kříž na začátku poslední čtvrtiny trojku přes obránce, pořádně si zařval, protože tušil, že dvacetibodový náskok by už na výhru měl stačit. Soupeř sice rychle snížil na dvanáct bodů, ale po time outu dal další důležitou trojku Palyza a Nymburk už si vítězství pohlídal.

Nakonec Nymburk podesáté v sezoně pokořil hranici devadesáti bodů, což se v historii soutěže povedlo pouze loni Burgosu, který se pak stal šampionem. Tehdy na to ale potřeboval devatenáct zápasů. Nymburku stačilo dvanáct. Nikdo jiný dosud neměl tak silnou ofenzivu.

„Zahráli jsme velmi dobře a je zábavné být součástí tak skvělého týmu. Před týdnem jsme s nimi prohráli o dvacet, ale sebrali jsme se a tentokrát jsme je stejně přejeli doma. Všichni hráli skvěle,“ měl radost Omar Prewitt, hráč Nymburka. „Půjčovali jsem si míč a dokázali jsme si, že jsme schopni porazit kohokoli. Rozhodně jsme si zasloužili postoupit. Je skvělé skončit první ve skupině, ve které byly tři opravdu velké kluby ze silných lig. Všem jsme ukázali, že na Final 8 určitě budeme hrozbou,“ uvedl Prewitt.

Nymburk - Zaragoza 98:78

Body: Prewitt 25, Palyza 18, Hruban 12, Zimmerman 11, Tůma, Dalton a Kříž po 9, Benda 5, Kovář, Rylich, Šafarčík po 0 - Benzing 20, Ennis 17, Brussino 12. Fauly: 22:25. TH: 23/14 - 20/12. Trojky: 12:8. Doskoky: 38:46. Asistence: 24:16. Ztráty: 12:16. Zisky: 5:4. Čtvrtiny: 30:23, 21:16, 24:19, 23:20.