„Po selhání v Ostravě musíme doma ukázat, že šlo o výjimku. Chceme navázat na předchozí výhry a udržet první místo v tabulce. S Opavou to ale nikdy není jednoduché. Je to zkušený tým, který dokáže trestat nedůraznost soupeře. Musíme proto nastoupit s velkou energií a důrazem v osobních soubojích,“ má jasno trenér nymburského týmu Ladislav Sokolovský.

Zatímco v minulé sezoně dokázala Opava vyhrát nad Nymburkem hned třikrát, v tomto ročníku patří mezi čtyři týmy, které Nymburk neporazily. V Opavě Nymburk vyhrál 69:61 a 91:77, doma pak soupeře zdolal 91:82.

Nymburk vyhrál posledních pět domácích zápasů, když naposledy doma zaváhal v lednu s Brnem. Opava má naopak problémy na hřištích soupeřů, kde naposledy vyhrála v lednu v Brně. Posledních sedm venkovních zápasů Slezané prohráli. V Nymburce pak Opava vyhrála naposledy dokonce až v květnu 2003, tedy před téměř dvaceti lety.

„Dlouho mě trápilo zranění krku. Pár zápasů jsem s tím odehrál, ale nelepšilo se to, tak jsem se dohodl s doktorem na týdenní pauze. Teď už se vracím. Co se stalo v Ostravě, jsme si dostatečně rozebrali, aby se to už neopakovalo,“ řekl před středením mačem Martin Kříž, hráč Nymburka. „Očekávám, že ty poslední zápasy v nadstavbě to bude úplně něco jiného a chceme se přiblížit tomu, jak pak budeme chtít hrát v play off. Pro nás by play off mělo začít právě už těmito posledními třemi zápasy a naladit se. V letošní sezoně jsou výkyvy výkonnosti u všech týmů včetně nás i Opavy. Takže těžko odhadovat, v jakém rozpoložení se tu u nás představí. Ještě se toho může hodně stát, Opava se ještě bude snažit vyhnout předkolu. My ji ale budeme chtít ukázat, že to s námi nebudou mít snadné, pokud by na nás vyšli v play off,“ přidal Kříž.

Stále platí akce, kdy děti do 15 let mají v Nymburce vstup zdarma stejně jako jejich dospělý doprovod.