Jak hodnotíte vystoupení Nymburka v ULEBu?

Jsem hrdý na to, jak jsme hráli proti silným týmům. Do utkání jsme vždy vstupovali jako outsideři. Hráli jsme proti zkušeným týmům, ale dokázali jsme soupeře překvapit. Vyvíjeli jsme se zápas od zápasu. Bohužel poslední zápas jsme prohráli kvůli situaci, která byla sporná. Která měla být rozhodčími vyhodnocena jako technický koš Blaka Schilba. Ale prostě jsme prohráli a to je fakt. I přesto jsem spokojen, protože vím, že jsme nastupovali proti silným evropským týmum.

Co týmu účast přinese?

Mělo by to přinést tradici, že můžeme soutěžit v evropské kvalitě. Byla to premiérová sezona. Byli jsme nejlepší co se týče diváků, kteří na zápasy přišli a to je skvělá věc. Musím zároveň pochválit oraganizaci nymburským klubem. Mám s čím porovnávat. Třeba při posledním utkání proti Zhořelci v Liberci byli situace, kdy nebyla otevřena šatna, nebo třeba byla změněna lavička na poslední chvíli před utkáním a takové maličkosti, které by se neměli stávat a třeba nám se nestávali.

Pociťoval jste, že jste hráli mimo Nymburk?

Atmosféra v hale byla excelentní. Vím, že nás kromě nymburských fanoušků povzbuzovali i fandové českého basketbalu. Třeba při zápasu proti Dynamu Moskva jsme vedli a za námi stála celá pardubická hala. To je skvělá vizitka.

Co přinese účast v ULEB Cupu vám osobně?

Otevřelo to můj apetit pro další práci. Já věřím tomu, že jestliže přijdete do klubu, který je dobře organizovaný, je to šance, aby práce byla kvalitní. Nyní mám daleko větší chuť k budoucí práci v klubu.

Překvapilo vás něco v ULEBu?

Největším překvapením pro mě bylo, kolik lidí přišlo na naše zápasy. Na ten první jich přišlo 4 800 diváků a já opravdu nečekal, že by jich na ten poslední přišlo deset tisíc.

Máte zájem pokračovat v Nymburce?

Určitě ano. To, co jsme letos dosáhli, mi dává chuť do další práce.

Co Nymburku chybí, aby dotáhl evropské kluby?

Jsou to domácí pravidla soutěže. My můžeme použít jen tři cizince. Ostatní týmy třeba sedm nebo osm. Právě to, co jsme dokázali, jsme dokázali s českými hráči a o to víc mě to těší.

Myslíte, že se nějakým směrem posunula i česká reprezentace?

Hráčům by to mělo dát více sebedůvěry. Soupeři ČR se budou dívat na naši reprezentaci jinak i díky výsledkům Nymburka v ULEBu. Pomohli jsme i některým českých hráčům. Třeba Michal Křemen nyní jako hráč vystoupil a v tuto chvíli hraje opravdu dobře.

Nyní je místo trenéra ČR volné. Budete trénovat národní tým?

Ne, opravdu nebudu.

 

CHCETE SE ZEPTAT TRENÉRA NYMBURKA NA DALŠÍ OTÁZKY?

Máte jedinečnou možnost!

V úterý od 13 hodin totiž bude Muli Katzurin v Nymburském deníku On-line.

Otázky pokládejte v úterý ZDE