„Chci pogratulovat svým hráčům. Nejen za basketbal, jaký předváděli, ale také za charakter, který dnes ukázali. Situace chvíli připomínala týden starý zápas v Zaragoze, kdy jsme také vedli dvojciferným rozdílem, o který jsme ale přišli. Dnes tam soupeř chvíli také dotahoval, ale zvládli jsme to mnohem lépe. Udrželi jsme si naší identitu. Naším cílem před vstupem do této možná nejtěžší skupiny ze všech bylo, abychom byli všem konkurenceschopným soupeřem. A to se daří. A na to můžeme být hrdí. A já jsem hrdý na to, co jsme dnes předvedli," těšilo nymburského kouče Francesca Tabelliniho.

Nymburk měl v průběhu týdně velké zdravotní problémy a pořádně netrénoval. Na zápas se ale hráči dali dohromady a vlétli do hry jako dravé šelmy. Rychle získali vedení 9:0 a soupeř byl hodně opařený. Pak se sice Manisa přeci jen chytla, ale na přelomu první a druhé čtvrtiny padly domácím trojky a náskok narostl na dvouciferný rozdíl.

Ve třetí čtvrtině se hosté ještě na chvíli nadechli a zabojovali, zejména díky tvůrci hry Pako Cruzovi a pivotovi Emanuelovi Terrymu, ale oproti prvnímu utkání ve skupině v Zaragoze se Nymburk poučil a nedovolil soupeři obrat. V poslední čtvrtině dovolil soupeři jen sedm bodů a nakonec navýšil vedení až na konečných 22 bodů.

Nymburku se dařila hlavně obrana, proti které si hvězdy soupeře nevěděly rady. Důsledkem toho byla frustrace, která vyústila v pět technických chyb a vyloučení trenéra Ahmeta Kandemira. Nymburk byl lepší ve všech kategoriích. kraloval i na doskoku 43:31, když měl 18 útočných doskoků. nejlepším střelcem vítězů byl s 20 body Ty Gordon, který si připsal i 8 asistencí. Dalších 18 bodů přidal Spencer Svejcar.

„Nejdůležitější bylo, že kluci odvedli dobrou práci v obraně na Cruzovi, protože on je motor celé hry soupeře. A my mu to dost znepříjemnili. Bylo cítit, že soupeř je nervózní. Dostával technické chyby, trenér byl dokonce vyloučen, což potěší, protože je to důkaz, že něco děláme dobře. Ale jeho vyloučení nehrálo roli, protože přišlo už docela pozdě. My se na ně dobře připravili, zastavili jsme jejich silné stránky včetně střelby z dálky. Dnes to byla celkově dobře odvedená práce," hodnotila zápas nymburská opora Jaromír Bohačík.

ERA Basketbal Nymburk - Manisa BBSK 84:62 (23:14, 26:18, 17:23, 18:7)

Body: Gordon 20+8 asistencí, Svejcar 18, Bohačík 11 + 9 doskoků, Kříž 10 + 9 doskoků, Mathon 10, Bell 6, Sehnal, Collins a Rylich po 3, Tůma a Kovář po 0 - Terry 16, Cruz 14, Luther 12. Fauly 23:24. Trestné hody: 21/16 - 20/13. Trojky 10:5. Doskoky 43:31.