Nymburk šel do zápasu bez rozehrávačů Retina Obasohana a Jerricka Hardinga. Ten byl hvězdou prvního vzájemného zápasu, ale tentokrát ho nepustil do hry bolavý kotník. Ještě na dopoledním tréninku to zkoušel, ale nešlo to.

Klíčová role tak připadla mladému rozehrávači Jakubovi Tůmovi, který se jí ujal skvěle. Obrana Sassari si ho v úvodu nevšímala a on ji potrestal rychlými osmi body a zařídil Nymburku vedení 10:2. Za pouhé dvě minuty hry si tak vytvořil nové osobní maximum v soutěži, které nakonec navýšil na třináct bodů. V celé dosavadní sezoně měl přitom na kontě dohromady sedmnáct bodů.

Nymburk hrál uvolněně a potvrzoval roli nejofenzivnějšího týmu soutěže. Za první čtvrtinu trefil všech jedenáct střel za dva body a přidal i čtyři trojky. Když pak Vojta Hruban dvakrát během pár vteřin zasmečoval po úniku, byl náskok Nymburka po třinácti minutách už osmnáct bodů. Pak Sassari přece jen srovnalo obraz hry, ale Nymburk si hlídal náskok. I díky tomu, že se mu dařilo udělat slabinu z hlavní opory týmu ze Sardinie Miro Bilana.

Chorvatský reprezentant nejen že dal za první půli jediný bod z trestného hodu a nedokázal se prosadit přes obranný systém hostů, ale problémy měl i v obraně. Nymburk ho dokázal dostávat na obranu Omara Prewitta, který se přes něj dostával do nájezdů a za poločas měl patnáct bodů. Celkem zaznamenal jednadvacet bodů.

SOUTĚŽ: Hlasujte v anketě o nejpopulárnějšího fotbalistu na Nymbursku

Když pak Tůma svůj skvělý výkon korunoval trojkou s faulem a zvýšil v úvodu čtvrté čtvrtiny na dvaadvacet bodů, bylo o vítězi jasno. Sassari pak sbíralo hlavně technické chyby. Naopak v úplném závěru Martin Kříž trojkou potvrdil vítězství a podeváté v sezoně pokořil se spoluhráči hranici devadesáti bodů.

Skupinu Nymburk završí ve čtvrtek od 18.30 hodin domácím duelem se Zaragozou, ve kterém se rozhodne o prvním místě. To znamená nasazení pro los závěrečného turnaje Final 8, jehož pořadatel bude oznámen v pátek.

Dinamo Sassari - Nymburk 73:91

Body: Bendzius 15, Treier 13, Happ a Krušlin po 11, Burnell 8, Gentile 7, Bilan a Spissu po 3, Katić 2 - Prewitt 21, Dalton 17, Tůma 13, Kříž 11, Palyza 10, Šafarčík 8, Hruban 7, Benda 4. Střelba za 2 body: 43/17 – 28/17. Trojky: 26/9 – 36/12. Doskoky: 35:46. Čtvrtiny: 19:32, 17:22, 16:19, 21:18.

Vladimír Malinovský
Davod Šváb