Dvaadvacetiletý rodák z Colorada byl hvězdou už na střední škole, kdy byl zvolen nejlepším hráčem státu. Na univerzitě Pepperdine pak vytvořil školní rekordy. Především se stal prvním hráčem v historii NCAA, který nasbíral za čtyři roky přes 2200 bodů, 800 asistencí a 400 doskoků. S 2236 body je také nejlepším střelcem v historii Pepperdine. Celkem měl průměry 20,2 bodů, 4,1 doskoků a 7,7 asistence na zápas.

„Před startem Ligy mistrů jsme se rozhodli o posílení rozehrávky. Od Colbeyho Rosse si slibujeme, že nám pomůže nejen v organizaci hry, ale i ve skórování, rychlosti v přechodu do útoku a v obraně. Přivádíme konkurenci, která by i ostatním měla pomoci se dále zlepšovat,“ řekl sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský. „Bavil jsem se o něm i s Jirkou Zídkem, jehož syn s Rossem hrával na univerzitě, a Jirka mi na něj dal velice slušné reference. Zároveň ale víme, že přechod z univerzity do mužského basketbalu bývá náročný, což už jsme v několika případech mohli vidět. Ale věříme, že Rossovi to vyjde, protože je to velký dříč a je hodně soutěživý,“ dodal Sokolovský.

Po úspěších v Pepperdine se Ross snažil v létě prosadit do NBA. V draftu sice vybrán nebyl, ale následně hrál za Golden State v Letní lize NBA. Potřebný prostor ale nedostal. Poté ještě trénoval s Denver Nuggets. Nyní přichází do Nymburka, kterému od začátku sezony schází s poraněným kolenem jiný americký rozehrávač Sterling Gibbs. Ross by měl nastoupit poprvé v sobotním ligovém zápase v Pardubicích. Následně pojede s týmem na úvodní zápas Ligy mistrů na hřiště Galatasaraye Istanbul.

Tisková zpráva