Igokea – Nymburk 76:69

Porážkou Nymburka o sedm bodů se výrazně zamotala postupová matematika, ta má nyní hodně neznámých. Jisté je jedno: pokud český šampion neuspěje doma proti Galatasaray Instanbul, bude v Lize mistrů končit.

Nymburku se celkem povedla první polovina utkání, po dvaceti minutách vedli o pět bodů. Po změně stran ale na soka nestačili a museli mu gratulovat k vítězství.

První čtvrtina byla hodně ofenzivní, obrany zaostávaly, a nabídla bodové hody. Pět minut bylo naprosto vyrovnaných. Pak se Nymburku povedla šnůra a rázem vedli 18:9. Především díky trojkám, dali čtyři ze šesti pokusů. Domácí si vzali time out a to zabralo. Zastavili kalup hostujícího celku a sami devíti body v řadě donutili k oddechovému času i kouče Nymburka. Pak se týmy přetahovaly o vedení, první desetiminutovku vyhrála Igokea těsně 26:25.

Ve druhé části oba celky výrazně zlepšily obrannou hru, což se také projevilo na počtu bodů. Nymburk zpočátku lehce ztrácel, pak ale přidal a vypracoval si mírné vedení. To mělo v poločase hodnotu 44:39. Hosté se mohli opřít o střelecké dovednosti Hardinga a Riverse. K tomu přidali nezlomnou bojovnost zkušení Hruban s Bendou.

Nymburk ale totálně zaspal začátek druhé půle. Vypadl z role a trápil se střelecky. Za osm minut dal jen osm bodů a sám jich dvacet dostal. Igokea kralovala pod košem. Její hráči výborně doskakovali a šli razantně za každým míčem a zakončením. Z toho několikrát vytěžili koš s faulem a manko hostujícího mužstva narůstalo. Nymburk ztrácel rovných deset bodů, prohrával 52:62.

Nymburským nelze upřít snaha, jenže prostě a jednoduše jim to tam přestalo padat. Zato domácí byli v laufu, několikrát jim pomohla i obroučka, štěstí jim přálo. Igokea vedla o šestnáct bodů, v polovině závěrečné čtvrtiny o deset. Když ale pak přišla šance na snížení po neproměněném útoku domácích, selhali i hosté. Zápas už byl téměř ztracený, jenže hosté se nevzdali a domácí znervózněli. Čtyřicet osm vteřin před koncem byl rozdíl jen čtyři body. Igokea ale hned proměnila trojku a utkání dovedla k vítězství.