Muži Basketbalu Polabí v zápase skvěle zabojovali a díky poslední čtvrtině zdolali lídra skupiny Západ Sokol Písek 87:72. Hosté si dlouho hlídali mírné vedení, v jeden okamžik více než desetibodové, ale domácí ani jednou nepodlehli tlaku a v závěru hosty zcela vymazali. Poslední čtvrtinu vyhráli suverénně 29:8.

Junioři odjeli do Písku a Jindřichova Hradce za prvním a druhým týmem extraligy. V obou utkáních Polabany ničily ztráty. Písek otupil na úvod nymburské útočné akce vytaženou obranou a dvouciferné vedení získal v prvních deseti minutách. Zbytek zápasu byl vyrovnanější, ale přesto domácí vyhráli 93:77. GBA Jindřichův Hradec sice stále vedl, ale náskok nebyl nikdy velký. Ve třetí čtvrtině hosty zlikvidovaly clony dvou hráčů domácích a po bodové přestřelce bez obran v poslední čtvrtině Nymburk prohrál 95:110.

Starším žákům U15 v extralize chyběl pivot Ondra Cogan kvůli nemoci a na jejich hře v podkošovém prostoru to bylo vidět. Se Snakes Ostrava o těsné prohře o tři body 66:69 rozhodla třetí čtvrtina, kterou Nymburk prohrál o patnáct. Proti NH Ostrava se naděje na úspěch vypařovala postupně od druhé čtvrtiny až do závěrečné prohry 63:87.

Starší minižáci U13 dokázali v Praze rozdrtit BA Spartu 81:17 a 81:19, když ukázali hezký basketbal. Nejmladší minižáci U11 Nymburka deklasovali kroužek basketbalu DDM Praha 10 na jejich palubovce 119:0 a 90:3, když soupeři dovolili přejít půlku jen občas. Milovičtí minižáci stejné kategorie byli úspěšní napůl. V důležitějším zápase, který se počítá do krajského přeboru, porazili Čelákovice 67:50, ve druhém prohráli 34:52.

Tomáš Laš