Nymburk jako nejlepší český tým na turnaji měl už před zápasem jisté, že získá pošestnácté český pohár. Ale s tím se nechtěl spokojit a připravil se pořádně na Lavice, které v semifinále přehrály Děčín.

Středočeši na soupeře ze Slovenska vletěli a od úvodních minut si šli za vítězstvím. Jen za prvních šest minut zápasu dali třicet bodů, trefili šest trojek a vypracovali si dvouciferné vedení, které drželi celý zápas.

Levice se však držely v zápase díky svým zahraničním oporám. Zejména Aaron Wheeler dělal Nymburku problémy v útoku i v obraně, kde nasbíral pět bloků. Jenže Nymburk odolal všem snahám soupeře. Ustál i třetí čtvrtinu, kde ho podržel zejména kapitán Martin Kříž. Levicím se nepovedlo snížit náskok pod deset bodů, naopak ve čtvrté čtvrtině narostla ztráta na jednadvacet bodů a Nymburk už si bez potíží pohlídal triumf a zisk pohárů.

„Byly to hned dvě trofeje, tak bylo těžké vymyslet, co dělat s tou druhou. Naštěstí mi pomohl Jarda Bohačík, že šel s tou první proti mně,“ smál se kapitán Nymburka Martin Kříž. „Celý turnaj byl náročný, tři zápasy ve třech dnech, ale tyhle oslavy vše vynahradí a jsme moc rádi, že jsme vrátili pohár zpět do Nymburka. A pevně věřím, že to nebyla poslední trofej v sezoně. Nechci to zakřiknout, ale my pro to uděláme maximum, aby těch oslav bylo více,“ radoval se z trofejí Kříž.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Vrdy (1:0)
Tmelení týmu Bohemie se povedlo. Část vedl krupiér Králík, došlo i na afterparty

„Cítím se velmi šťastný. Na trenéra Nymburka jsou očekávání velká, takže vyhrát trofej je spíše úleva než opravdová radost, ale já jsem opravdu šťastný za to, čeho jsme tu společně dosáhli. Těší mě nasazení týmu a to, jak hrál kolektivně,“ byl nadšený Francesco Tabellini, trenér Nymburka. „Náš tým si vede opravdu dobře, ale musíme zůstat hladoví, protože máme před sebou další cíle. Snažili jsme přijít na to, jak si užít basketbal i přesto, že jsme byli pod tlakem. Museli jsme se zbavit pocitu, že můžeme jen ztratit, který je v Nymburce často, protože je skoro vždy favoritem. To nás v předchozím průběhu turnaje svazovalo. Do finále jsme ale už šli jako jistý vítěz Českého poháru a mohli jsme si to více užít,“ pokračoval Tabellini. „A mám radost za celou organizaci Nymburka. Hlavně za Rudolfa Šimečka, který v průběhu turnaje oslavil sedmdesáté narozeniny. Ocenit zaslouží všichni, moji kolegové v realizační týmu. Hlavní ocenění ale zaslouží hráči, kterým můžeme dávat rady a systém, ale je na nich, aby to využili a udělali systém efektivní,“ dodal kouč Nymburka.

„Ve finále se nám od první minuty dařilo útočně, ale v obraně to celý turnaj nebylo to, na co jsme zvyklí. Myslím, že turnaj se povedl. Bylo to zpestření jak pro fanoušky, tak pro nás, protože se slovenskými týmy se moc nepotkáváme. Dopadlo to dobře. Pro nás to po dlouhé době bylo zase velké finále o pohár. Pro mě je to první trofej a je to zajímavý pocit,“ uvedl nymburský basketbalista Ondřej Sehnal. „Tím, že hrajeme za Nymburk, tak tam byl velký tlak. Trofeje se tu neberou automaticky, ale každý očekává, že to vyhrajeme. A po tom nepovedeném minulém roku jsem rád, že jsem klubu vrátil důvěru, kterou mi před rokem dal. A navíc máme hned double. Je to speciální pocit. Střelecky jsme se poslední dobou trápili, ale už to muselo přijít. Cítil jsem na týmu, že k tomu všichni přistoupili, že jdeme vyhrát a není možné nic jiného. Levice s námi chtěly hrát basketbal, nebyly to takové souboj obran a zón. Takže divákům se to muselo líbit. Poslední dva měsíce jsme se jako tým hodně semkli a tyto momenty a vyhrávání trofejí to ještě umocní,“ dodal Sehnal.

Hokejista Lukáš Rindoš
Krajská liga: Bodování ovládl Rindoš, nejlepším střelcem se stal Krpata

„Tým i kouč mi věří, abych tým vedl jako první rozehrávač a tentokrát to byl můj den. Příště to ale může vyjít na někoho jiného. Trenér dostal v šatně sprchu. Zasloužil si to. Byl na nás drsný od momentu, co jsme do Prahy přijeli, a i když jsme se snažili makat hodně, stejně na nás pořád tlačil. Odvedl dobrou práci, abychom šli do finálového zápasu dobře vybavení a připravení. A i teď po utkání zdůraznil, abychom dál zůstali hladoví. Chceme získat i další trofeje,“ řekl Ty Gordon, hráč Nymburka a MVP finále. „My jsme věděli, co je ve finále v sázce, a každý byl totálně soustředěný, energie byla na maximu a přidali jsme tam i něco navíc. Nevěděl jsem, že pohárové sucho klubu trvá už třetí rok. Od té chvíle jsem to i já dostal do hlavy, abychom pohár do Nymburka vrátili a dokázal jsem k tomu přispět,“ dodal za všechny Gordon.

Nymburk - Patrioti Levice 95:82 (34:22, 20:19, 24:22, 17:19)

Nejvíce bodů: Gordon 21, Mathon 14, Kříž 13, Bell 11, Bohačík 10, Rylich 9, Sanders 6, Stephens a Tůma po 4, Sehnal 3 - Wheeler 21, Howard 17, Adaway 15. Fauly: 22:21. TH: 19/13 - 19/13. Trojky: 14:9 Doskoky: 38:37. Ztráty: 12:16. Zisky: 7:4. Asistence: 19:16.