Český celek hrál v úterý s Bambergem v Bosně, za 46 hodin stihl dva dlouhé přesuny po Evropě a i bez dvou klíčových hráčů Vojtěcha Hrubana a Retina Obasohana dlouho sváděl se Zaragozou vyrovnanou bitvu, ve které ale měl domácí celek menší převahu. Pomáhalo mu i tři sta skalních fanoušků, kteří ve Španělsku už mohou na zápasy chodit.

Za stavu 14:11 přišel do hry Lukáš Palyza a hned navázal na to, kde skončil v úterý, když v rychlém sledu po sobě trefil dvě střely, následovaly koše Petra Bendy a Martina Kříže a Nymburk se šňůrou 11:0 ujal vedení.

Zaragozu však probudil energicky hrající pivot Jacob Wiley, autor dvaadvaceti bodů. Nymburku se přestalo dařit v útoku a domácí se v závěru poločasu dostali do vedení. A v úvodu druhé půle vedla Zaragoza už o deset bodů.

Pak se však Nymburk naposledy v zápase vzchopil a šňůrou 12:2 srovnal po trojkách Prewitta a Palyzy na 54:54. To však byla labutí píseň. Zaragoza poté výrazně přitlačila v obraně, nutila hosty k chybám a šňůrou 14:0 na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny zápas rozhodla.

Nymburk už neměl sílu na zvrat a bylo jasné, že čtvrtou výhru ve skupině nepřidá. V závěru tak dostal pár minut i odchovanec František Rylich, který tak mohl dodatečně oslavit středeční devatenácté narozeniny.

SOUTĚŽ: Hlasujte v anketě o nejpopulárnějšího fotbalistu na Nymbursku

Poprvé od úvodního zápasu sezony Nymburk nenastřílel devadesát bodů a přišel tak o rekordní sérii osmi zápasů s devadesáti a více body. Projevilo se na tom i to, že dva nejlepší střelci týmu chyběli a další dva Jerrick Harding a Omar Prewitt hráli celý zápas se zraněním. Tým tak střelecky táhl stejně jako v úterý Lukáš Palyza, autor sedmnácti bodů. Dalších čtrnáct přidal Hayden Dalton.

Ze hřiště odcházeli hráči Nymburka ještě smutní, ovšem těsně před šatnou se dozvěděli, že Bamberg zvítězil a začali slavit. Zatímco loni se o postupu do Final 8 dozvěděli až dodatečně poté, co byla sezona předčasně ukončena kvůli pandemii, tentokráte si radost mohli užít společně v kabině.

Závěrečný turnaj se uskuteční 6. až 9. května, pořadatel bude teprve vybrán z účastníků.

Zaragoza - Nymburk 90:71

Nejvíce bodů: Wiley 22, Harris 17, Sulaimon 15, Brussino 11 - Palyza 17, Dalton 14, Kříž 10, Prewitt 9, Zimmerman 6, Benda 5, Harding 4, Šafarčík 3, Rylich 2, Tůma 2. Fauly: 19:25. TH: 29/24 - 15/10. Trojky: 6:7. Doskoky: 40:50. Ztráty: 7:19. Zisky: 10:6. Asistence: 21:11. Čtvrtiny: 16:22, 29:18, 18:14, 27:17.

Vladimír Malinovský
David Šváb