Zanedlouho pětadvacetiletý Bohačík přichází z USK. Lídr Pražanů, který začínal v Prostějově a má za sebou i sezonu v belgickém Leuvenu, se stal třetím nejužitečnějším hráčem nedávno skončené sezony a prvním mezi Čechy. Odrazila se tak jeho parádní čísla, když nastupoval průměrně na 34 minut, nastřílel přes sedmnáct bodů, získal na sebe více než šest faulů a doskočil téměř sedm míčů na zápas.

„Myslím, že nastal ten správný čas, aby Jaromír přišel do Nymburka a aby dostal šanci hrát u nás. Stejně jako ji před lety dostal Vojta Hruban nebo Pavel Pumprla. Silnými stránkami naší nové posily jsou dobrá obrana, hra s míčem a odvaha střílet. Jaromír Bohačík mě zaujal už při své účasti v kempu reprezentačního výběru před rokem,“ řekl o nové posile na pozici křídla trenér Ronen Ginzburg.

Druhý nový hráč míří do podkošového prostoru. Hunter Mickelson může nastupovat na pozici pivota nebo vyššího křídla. Absolvent arkansaské a kansaské university, kde hrál universitní NCAA, svou první profesionální kariéru začal ve Svitavách. Jeho stále větší přínos týmu vyvrcholil ve čtvrtfinále proti Pardubicím, kde byl ve čtyřech zápasech nejlepším střelcem týmu. Celkově si Hunter připsal v minulé sezoně bezmála třináct bodů na zápas. K tomu přidal více než sedm doskoků a jeden blok na utkání, což ho řadilo shodně na třetí místo mezi ligovými hráči.

„Hunter ukázal, že má velký potenciál do budoucna. Má velkou šanci se zlepšovat a hrát na vysoké úrovni. Myslím, že nám může přinést podobné výhody jako Howard Sant-Roos, Chasson Randle nebo Mike Dixon v minulosti,“ hledí do následujících let trenér Ginzurg a přidal i silné stránky hráče: „Je velice dobře atleticky disponovaný, je výborný na doskoku i při blokování střel soupeře a dokáže být platným hráčem v obraně. Je to přesně ten hráč, který zapadá do našeho systému hry,“ dodal trenér Ginzburg k nové akvizici, se kterou klub podepsal smlouvu na tři roky.

Zatím jediným zahraničním hráčem, který bude pokračovat v následující sezoně, je rozehrávač Eugene Lawrence.

close Utkání 11. kola basketbalové Ligy mistrů: Basketball Nymburk - Fraport Skyliners Frankfurt. Zleva Antonio Graves z Frankfurtu, Eugene Lawrence z Nymburka, Niklas Kiel z Frankfurtu info Zdroj: ČTK/ Michal Kamaryt zoom_in Hráč se zkušenostmi z pěti evropských klubů na čele s německým Bonnem, odkud loni přišel, se v Nymburce rozehrál k výborným výkonům. V průběhu minulé sezony strávil na palubovce průměrně dvacet minut, nastřílel osm bodů při solidní procentní úspěšnosti a s více než pěti finálními přihrávkami na zápas byl pátým nejlepším v počtu asistencí.

„Geno by měl být klíčovým rozehrávačem našeho týmu v příštím roce. Jak jsem ho poznal, je to vítězný typ hráče, který má rád klub a klub má rád jeho. Takového hráče je dobré v týmu ponechat. Geno dokáže být nepříjemný v obraně, má hodně zkušeností, dokáže správně vyhodnotit situaci na hřišti. Má všechny vlastnosti, které očekáváme od dobrého rozehrávače. On musí řídit tým a on to dokáže, dokáže být prodlouženou rukou trenéra. Udělal velký pokrok od svého prvního působení v Nymburce před několika lety,“ řekl trenér Ginzburg na adresu Eugena Lawrence.

„V Nymburce jsem velice spokojený. Vím, že tady cizinci tak často nepokračují, proto je pro ně ohromně povzbuzující vědět, že o mě má klub zájem. Myslím, že z minulé sezony máme určitý malý dluh v evropské lize, tak budu rád, pokud se nám povede probojovat se ještě dál v evropském poháru. Budu spokojený, když k tomu svou hrou budu moci přispět,“ vzkazuje z rodného New Yorku Geno Lawrence. (laš, lk)