Pro Nymburk to byl druhý zápas ve dvou dnech, když ve čtvrtek zvítězil v Opavě. Ve Slezsku rovnou přenocoval a dnes se přesunul do sousední Ostravy. Ušetřenou energii z cesty dali hráči do hry a na soupeře vlétli ve velkém stylu. Kolektivním basketbalem plným hezkých akcí si rychle vytvořili dvouciferný náskok a ve druhé čtvrtině už byl náskok 33 bodů.

Zdálo se, že se schyluje k velkému debaklu, ale Ostrava zápas nezabalila a ve druhé půli svedla s lídrem tabulky vyrovnanou bitvu. Přispělo k tomu i to, že hráči Nymburka už pojali zápas spíše exhibičně a často se neúspěšně pokoušeli o nahazování na smeče. Poleveného tempa domácí využili a třetí čtvrtinu vyhráli 33:29. Nymburk si však v klidu hlídal jasné vítězství a připsal si tak už 77 ligovou výhru v řadě.

Trenér Nymburka Oren Amiel byl rád, že den po těžkém duelu s Opavou zvládl jeho tým i Ostravu. "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, s dobrou energií, hráli jsme, jak jsme plánovali. A zápas jsme v první půli rozhodli. Druhá půle však už byla katastrofa. Hráli jsme jak při Utkání hvězd. Je třeba i ocenit Ostravu, že utkání nevzdala a ve druhé půli předvedla dobrý výkon,“ pochválil i domácí.

Jeho protějšek Peter Bálint také vysledoval, že šlo o zápas dvou poločasů. "V tom prvním byl Nymburk rychlejší, důraznější, přesnější, lepší ve všech činnostech. My byli neukáznění, neměli jsme doskok, nevraceli jsme se do obrany. V poločase tak bylo rozhodnuto. Musím ale dát hráčům kredit za to, že to nezabalili a že to neskončilo o 60 bodů," našel pozitivum na ostravském výkon, jemuž podle jeho slov pomohlo, že mužstvo začalo hrát sokovi více do těla a bylo důslednější. "Naopak Nymburk už hrál ve volnějším tempu. Pro zranění chyběl Holsey, navíc nový hráč Heinzl měl potíže s kotníkem, a tak jsme hráli na pivotu jen s Bohačíkem, což je proti Nymburku těžké.“

Nejlepší hráč zápasu, nymburský Martin Peterka byl rád, že mužstvo hrálo od začátku aktivně. "Přesně tak, jak jsme chtěli. Půjčovali jsme si míč, dobře jsme bránili a rychle jsme rozhodli. Škoda, že jsme pak ztratili koncentraci a Ostrava nás pak chvílemi přehrávala. Měli jsme to zvládnout lépe, abychom si zápas více užili, ale hlavní je, že jsme si připsali další výhru a jedeme dál.“

BK Ostrava - ERA Basketbal Nymburk 84:111 (17:30, 17:35, 33:29, 17:17)

Nejvíce bodů: P. Bohačík 24, Newkirk 23, R. Pumprla 12, Šmíd 10 - Peterka 15, Kříž 14, Hankins 13, J. Bohačík 11, Hruban a Šafarčík po 10, Booker, Dixon a Rogič po 8, Dalton a P. Pumprla po 7, Benda nehrál. Fauly: 18:22. Trestné hody: 22/11 - 19/16. Trojky: 5:13. Doskoky: 24:45. Asistence: 25:29. Zisky: 11:8. Ztráty: 17:19. Nejlepší hráč: Peterka (Nymburk).