„Děkujeme Národní sportovní agentuře za to, co dělá pro celý český sport. Po náročných jednáních se povedlo výjimku získat a zápas můžeme doma odehrát, za což jsme moc rádi. Pokud bychom ji nezískali, znamenalo by to velký sportovní problém pro klub a způsobilo by to velmi nepříjemnou situaci na mezinárodním basketbalovém poli,“ uvedl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Výjimku na konání sportovních akcí na českém území v době nouzového stavu zaviněného koronavirem dosud měli jen fotbalisté na zápasy Evropské ligy, mezinárodní tenisový turnaj WTA v Ostravě, zápasy MMA a minulý týden jí získaly také fotbalová a hokejová liga či mistrovství Evropy v judu. Zažádáno má i basketbalová liga mužů i žen, ovšem zde rozhodnutí zatím nepadlo.

Nymburk výjimku získal i proto, že se při pořádání zápasu musí držet přísných předpisů určených vedením soutěže, kde je mimo jiné důkladné testování. Zároveň je třeba dodržovat hygienicko-protiepidemické podmínky české hygieny. Součástí nich je, že se musí hrát bez diváků.

Utkání s kyperský Keravnosem proběhne ve středu 18. listopadu od 18:30 hodin v Nymburce. Přímý přenos vysílá Nova Sport.

David Šváb