„Jerrick je velmi talentovaný hráč, který do našeho týmu přinese jiskru v podobě svých unikátních střeleckých schopností. Od prvního kontaktu s ním jsem cítil jeho vášeň a touhu začít profesionální kariéru právě v Nymburce,“ řekl trenér Oren Amiel. „Je to přesně ten typ hráče, který jsme hledali. Je hladový, soutěživý a hlavně se hodí do našeho stylu basketbalu,“ dodal.

Harding za čtyři roky na Weber State nastřílel 2266 bodů, což je nejvíce v historii univerzity a o 332 bodů více, než se povedlo dát za stejnou školu Lillardovi. Harding drží i rekord školy v počtu bodů za zápas, když nastřílel 46 bodů. Mezi deseti nejlepšími střeleckými výkony Weber State za sezonu je Harding hned třikrát. Byl dokonce dvakrát nejlepším střelcem celé konference Big Sky.

„Zůstal na škole celé čtyři roky a tým byl postaven kolem něho. Srovnávání s Lillardem tam probíhalo a bylo kolem toho překonání jeho výkonů hodně pozornosti. Lillard šel rovnou do NBA a teď je z něj superstar. uvidíme, kam to dotáhne Jerrick,“ řekl dosavadní Hardingův spoluhráč Michal Kozák, český pivot, který s ním hrál tři sezony. Na Weber State je i český asistent trenéra David Marek.

V poslední sezoně měl Harding průměry 22,2 bodů, 2,2 asistence, 2,9 doskoků na zápas. „Je to ofenzivní zabiják. A to i přesto, že se 185 centimetry patří k menším hráčům. A věřím, že když kolem sebe bude mít dobré hráče, jako je Vojta Hruban, tak se bude ještě zlepšovat,“ řekl trenér Oren Amiel.

Angažmá v Nymburce konzultoval Harding i s Kozákem. „Bavili jsme se o Nymburku a celkově o podmínkách a životu v Česku, ptal se na tipy a mé zkušenosti. Věřím, že s tím jsem mu pomohl a i do budoucna zůstaneme v kontaktu, kdyby cokoliv potřeboval,“ uvedl český pivot.

„Jerrick je jeden z individuálně nejlépe vybavených hráčů, se kterým jsem doposud hrál. Je všestranný, talentovaný a i přes nižší výšku se nebojí kontaktu. Je to skvělý střelec, dokáže si pro sebe sám vypracovat střelu. Je skvělý hráč i člověk. Hodně mluví, rád se zapojuje s ostatními do konverzací a je s ním sranda. Sám jsem zvědav, jak se v Česku prosadí. Ale myslím si, že se Jerrick bude těžko zastavovat komukoliv,“ dodal Kozák.

David Šváb