Pro Stutze to bylo první evropské angažmá a hned velmi úspěšné. Jako hráč základní pětky si v 35 zápasech zapisoval průměrně 12,6 bodů na zápas a získával 7,1 míčů na doskoku. V polské lize byl zvolený do nejlepší pětky zahraničních hráčů.

„Je to velký a silný hráč, od kterého čekáme, že nám pomůže pod košem jak střelecky, tak i na doskoku. Kromě toho má i solidní úspěšnost za tři body. Je stále velmi mladý a my věříme v jeho potenciál. U nás bude mít dobré podmínky k tomu ho rozvíjet," uvedl ke Stutzovi nymburský kouč Kestutis Kemzura.

V universitním dresu Wichita State nastoupil Stutz poprvé v NCAA v sezoně 2008/09 a nastřílel v průměru 4,2 bodů a doskočil 2,6 míčů na zápas. Poslední čtvrtou sezonu měl již průměrně 13,3 bodů a 8 doskoků.

První profesionální angažmá získal v sezoně 2012/13 v korejském týmu Anyang KGC, ale v lednu 2013 se vrátil do nižší americké soutěže. Hrál D-league za Maine Red Claws. V 17 zápasech přispěl 94 body a 67 doskoky.

Stutz se také dva roky po sobě účastnil americké Letní ligy. V roce 2012 nastupoval za Boston Celtics a Minnesota Timberwolves a v roce 2013 za Sacramento Kings.