Hradec Králové má sice na kontě jen čtyři výhry a nemá šanci postoupit do nejlepší osmičky pro nadstavbovou část, ovšem nikoho nelze podcenit. Vždy v posledním kole Hradec sahal po výhře nad Děčínem, který nakonec překvapení nedovolil a urval výhru 70:69.

V prvním vzájemném utkání na konci listopadu Nymburk zvítězil 117:80 a nastřílel tak nejvíce bodů v této sezoně. Hned šest hráčů mělo dvouciferný počet bodů a nejvíce z nich Martin Peterka. A to osmnáct bodů. Pro něj jsou zápasy s Hradcem vždy prestižní, protože za Sokoly hraje jeho bratr Ondřej a trenérem je jejich otec Lubomír. Ve třech posledních soubojích s Hradcem tak dal Martin Peterka vždy alespoň sedmnáct bodů.

„Sezonu máme dobře rozehranou a nikdo z nás nechce nějakou nekoncentrovaností to pokazit. Rozhodně nikoho nepodceňujeme a víme, že Hradec umí být nebezpečný tým. Chceme pokračovat v našich posledních výkonech a udržet dobré rozpoložení na další zápas Ligy mistrů,“ řekl nymburský hráč Peterka.

Kromě jeho bratra Ondřeje patří k oporám Hradce slovenské duo Peter Sedmák a Pavol Lošonský, kteří dávají přes patnáct bodů na zápas, srbský rozehrávač Peda Stamenkovič, který má průměry 11,4 bodu a 9,2 asistence na utkání a další Srb Dorde Tresač, který patří k nejlepším trojkařům v soutěži. Pouze olomoucký Lukáš Palyza dal více trojek než on. Nebezpečný je také David Pekárek.

Nymburk do utkání zřejmě půjde oslaben, jelikož Michael Dixon a Vojtěch Hruban mají menší zdravotní potíže.

Utkání začíná v sobotu v 17 hodin v nymburském Sportovním centru. Autobus od nymburského nádraží vyjíždí v 16:25. Během zápasu proběhne soutěž o tiskárnu Canon. 

David Šváb