Vedení klubu tak pokračuje v doplňování kádru o nadějné mladíky. Nymburk už získal třiadvacetileté americké pivoty Zacha Hankinse a Haydena Daltona, dvacetiletého českého reprezentačního rozehrávače Jakuba Tůmu a šestadvacetiletého chorvatského reprezentanta Roka Rogiče. Jde tak o výrazné omlazení soupisky, když věkový průměr příchozích hráčů je 22,8 roku. Naopak odešli Bracey Wright, Eugene Lawrence, Alex Davis, Michael Myers a Tomáš Vyoral, jejichž věkový průměr byl 29 let.

Nymburk si od toho slibuje větší hladovost týmu po úspěchu, kterou doplní zkušenost českých reprezentantů. „Deishuan je talentovaný a hladový mladý hráč. Tato kombinace může být hodně speciální. Bude to pro něj první angažmá mimo USA a to je vždy výzva. Má ale potenciál a předpoklady dostat se na úroveň, jakou od něj očekáváme, aby pomohl k dosažení našich cílů,“ řekl kouč Nymburka Oren Amiel.

Booker má na rozehrávače slušných 191 centimetrů a také velké rozpětí rukou. Je to dobrý atlet a jeho silnou zbraní je nájezd do koše se zakončením pravou i levou rukou. Může hrát na pozicích jedna i dvě.

V létě byl pozván na kemp do Chicaga, kde se vybírají hráči pro G-League, rezervní soutěže NBA. Nakonec zvolil nabídku z Nymburka. Jeho vzorem je bývalý nejužitečnější hráč NBA Steve Nash.

„Má velmi dobrý nájezd a orientaci kolem koše. Umí si najít střelu, ale i přihrát. Zajímavá může být jeho spolupráce s Rogičem, jelikož každý mají jiné přednosti,“ těší se na novou posilu sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský. „K našim zkušeným Čechům přivádíme dravé mládí a věříme, že to bude dobrá kombinace.“

Dvacetiletý Hadzibegovič má za sebou i přes mladý věk exotická angažmá v Kataru a Japonsku. Tam v minulé sezoně za Gifu Swoops dával v průměru 24 bodů na utkání.

David Šváb