Případná výhra by byla pro Nymburk opravdu cenná, jelikož se dostal do velmi obtížné skupiny, ve které má kromě Zaragozy ještě francouzský Gravelines Dunkerque a tureckou Manisu, tedy všechno týmy z elitních evropských lig. Do čtvrtfinále postoupí jen dva nejlepší celky ze skupiny. K šanci na postup tak bude třeba uhrát minimálně tři výhry.

Zaragoza je aktuálně třináctá z 18 týmů v tabulce španělské ligy se čtyřmi výhrami. Naposledy v neděli vyhrála nad účastníkem Ligy mistrů Murcií s českým reprezentantem Davidem Jelínkem či bývalým nymburským hráčem Howardem Sant-Roosem v sestavě 82:76. V základní skupině Evropského poháru vyhrála tři ze čtyř zápasů, když dvakrát porazila Brindisi a jednou Kalev, se kterým pak doma prohrála odvetu ve chvíli, kdy už měla jisté vítězství ve skupině.

Z hokejového utkání Krajské ligy Žabonosy - Poděbrady (3:5)
Krajská liga: Poděbrady předvedly proti Žabonosům parádní obrat

Nymburk se utkal se Zaragozou v Lize mistrů v sezoně 2020/21. Na jejím hřišti prohrál 71:90, odvetu doma vyhrál 98:78. Zaragoza má nedávnou zkušenost s českým basketbalem, když v kvalifikaci o FIBA Europe Cup vyřadila Pardubice po výhře 94:88.

Nymburku může dodat sebevědomí, že vyhrál tři z posledních čtyř zápasů ve Španělsku a to proti Tenerife, Fuenlabradě a Bilbau. Nestačil jen právě na Zaragozu. Celkem vyhrál pět z posledních osmi zápasů se španělskými soupeři.

„ACB liga je na hodně vysoké úrovni, takže každá konfrontace se španělskými týmy je zajímavá vzhledem ke získávání zkušeností. Bude to zajímavé a věřím, že je budeme schopni i potrápit a nejen sbírat zkušenosti,” uvedl před utkáním kapitán Nymburka Martin Kříž. „Bude to hlavně o tom, jak se na to připravíme a zda budeme schopni plnit to, co si řekneme. Pak to může být vyrovnaný zápas, který budeme schopni přetavit na naší stranu,” přidal kapitán Nymburka.

Prohlédněte si fotogalerii z posledního utkání Nymburka, v němž deklasoval USK Praha

„Těším se moc. Pokaždé, když máme možnost poměřit se s týmem z tak dobré ligy, tak je to skvělá příležitost pro nás všechny. Vyzkoušíme si, na jaké úrovni momentálně reálně jsme. Věřím, že je můžeme minimálně potrápit. Máme dobrý tým, dokážeme zahrát i proti dobrým týmům, takže to tam nejedeme jen odehrát, ale chceme předvést co nejlepší výkon,” věří svému celku nymburský basketbalista František Rylich. „Pamatuji si, že jsme v Zaragoze hráli v Lize mistrů těsně jak končil covid. Už mohli přijít nějací fanoušci a to byla příjemná změna. Byl to tam tehdy hodně těžký zápas, běhavý, ale i přes prohru jsme tehdy cestou zpět v letadle slavili postup. Uvidíme, jak velký prostor dostanu, ale z těch tří zápasů, co jsem ve Španělsku odehrál, je tohle nejvíc, protože vím, že mohu týmu něco přinést a pomoci k úspěchu,” podotkl Rylich.