Jednatřicetiletý Bohačík už v Nymburce působil v letech 2017 až 2020 a slavil s ním dva tituly. Po úspěchu na mistrovství světa 2019, kde patřil k hlavním postavám národního týmu, se mu ale otevřely dveře do Evropy a v létě 2020 odešel do Štrasburku, kde strávil dva roky. Minulou sezonu pak odehrál v Bambergu, kde ho vedl trenér Oren Amiel, se kterým se znal ze společného působení v Nymburce. V bundeslize měl jako člen základní sestavy průměry 10 bodů, 3,5 doskoků a 2,5 asistence na zápas.

Během léta s ním byl Nymburk v dlouhodobém kontaktu a nakonec se těsně před startem přípravy domluvili na opětovné spolupráci. Bohačík by tak měl pomoci Nymburku opět se vrátit na český trůn a zároveň ve FIBA Europe Cupu, který si loni zahrál s Bambergem a došel s ním až do čtvrtfinále.

„Angažování Jaromíra bylo pro nás toto léto jedním z hlavních cílů a jsme velmi rádi, že se to povedlo. Jde o velmi zkušeného hráče, který by nám měl pomoci na hřišti, ale i v kabině. Navíc zná nymburské prostředí,“ řekl generální manažer Nymburka Ondřej Šimeček. „Jaromíra není třeba představovat, protože fanoušci Nymburka ho znají mnohem lépe než já. Ale jsem opravdu rád, že máme takového hráče na palubě. Pro každého trenéra je požehnáním mít tak úspěšného hráče v týmu. Přináší nám zkušenost a také vůdcovství,“ dodal trenér Francesco Tabellini.

Bohačík byl v roce 2017 zvolen nejlepším hráčem Kooperativa NBL ještě jako hráč USK Praha. Pětkrát se dostal do nejlepší pětky soutěže. S národním týmem byl sedmý na mistrovství světa 2019 a v roce 2021 pomohl Česku k historickému postupu na olympijské hry. V roce 2020 byl zvolen druhým nejlepším českým basketbalistou roku, třikrát pak obsadil v anketě třetí místo.