„Byl to těžký zápas, jak jsme čekali. První půli jsme odvedli dobrou práci, dělali jsme, co jsme chtěli. Jenže pak přišla třetí čtvrtina a z přestávky jsme nepřišli tak připravení, jak by bylo třeba. Měli jsme tam spoustu ztrát a to nás ničilo. Pak jsme ještě našli cestu, jak se vrátit do zápasu, ale už to nestačilo,“ uznal po utkání Aleksander Sekulič, trenér Nymburka.

„Nebylo to od nás povedené utkání. Pod košem jsme zahráli lépe, než v prvním vzájemném zápase, ale stále tam byl velký prostor pro zlepšení. Problém byl ale v útoku. Musíme se z toho poučit a bojovat v posledním utkání o postup. Teď půjdeme zápas od zápasu v lize a budeme se snažit co nejlépe připravit na Galatasaray,“ podotkl nymburský basketbalista Demetre Rivers.

Nymburku tak nepomohlo ani 25 bodů Hardinga, který jako jediný hráč v této sezoně BCL dokázal pokořit dvacetibodovou hranici už počtvrté a potvrdil roli nejlepšího střelce soutěže. Nymburk přitom dokázal hrát se soupeřem vyrovnaně na doskocích i na body z blízkosti koše. Navíc dal 27 bodů po ztrátách soupeře, což je nejvíce v BCL za poslední rok. Jenže doplatil na nízkou úspěšnost střelby 38 procent.

Nyní tak musí porazit doma Galatasaray. Ten bude 5. kolo dohrávat ve středu a pokud vyhraje nad PAOK Soluň, bude už mít jistotu prvenství ve skupině. Pak by Nymburku stačila jakákoli výhra nad Galatasarayem k postupu. Pokud by však ve středu vyhrál PAOK, stále by hrozilo, že všechny čtyři týmy ve skupině budou mít po třech výhrách, pak by Nymburku nestačila ani výhra nad Galatasarayem kvůli horším vzájemným zápasům s PAOKem i Igokeou. V tom případě by musel Nymburk doufat, že v posledním kole vyhraje PAOK nad Igokeou.

„Teď není co počítat, musíme poslední zápas vyhrát, pokud chceme postoupit. A budeme čelit možná nejtěžšímu soupeři ve skupině. Uvidíme. Teď se musíme soustředit na českou ligu a najít cestu, jak se dostat zpět do formy, kterou jsme ztratili během reprezentační přestávky,“ má jasno nymburský trenér.

Také na hráčích bylo ítil velké zklamání. „V prvním poločase jsme si dokázali vytvářet střelecké pozice a ty proměňovat. Ve druhé půli Igokea vytáhla zónu a vsadila vše na jednu kartu, že se nebudeme trefovat z dálky. A to jim vyšlo, protože jsme nebyli schopni dát trojku se mnou v čele. Prostě jsme si to prohráli v útoku,“ uvedl zkušený Vojtěch Hruban.

Nymburku se tak postup výrazně vzdálil. Není ale ztracený. „Musíme porazit Galatasaray a to je reálné. Hodně bude záležet i na tom, jak bude Galatasaray hrát ve středu. Když vyhraje, bude mít jisté první místo, a pak by mohl šetřit opory. Ale i když přijedou v plné sestavě, tak je můžeme porazit.,“ věří Hruban.

„Je to obrovské zklamání, protože jsme do toho dali hodně energie, jezdili jsme po zadku a bylo na nás vidět, že se chceme o výhru porvat. I když byl soupeř fyzičtější, tak jsme se s ním rvali, co to šlo, ale přišly dva úseky, které nás stály lepší výsledek. První byl na konci první čtvrtiny, kdy jsme rychle promrhali devítibodový náskok, a druhý byl na začátku druhé půle, do které jsme nevstoupili dobře. To těžce budované vedení jsme zas rychle ztratili a domácí se chytli,“ litoval Lukáš Palyza, hráč Nymburka.

Igokea - Nymburk 76:69

Nejvíce bodů: Jošilo 14, Starks a Radanov po 12, Robinson 11 - Harding 25, Rivers 17, Palyza 11, Hruban 7, Ross 5, Benda a Tůma po 2, Gak, Kovář a Kříž po 0. Fauly: 16:19. TH: 14/8 - 9/9. Trojky: 8:10. Doskoky: 41:39. Ztráty: 18:15. Zisky: 9:11. Asistence: 21:16. Čtvrtiny: 26:25, 13:19, 23:8, 14:17.

David Šváb