Los není jednoduchý, ale ze soupeřů, které jsme mohli dostat, je to ten nejpřijatelnější.

Takové ohlasy má losování prvního kola kvalifikace Euroligy z tábora nymburských basketbalistů.

Český mistr se utká 21. a 24. září s mistrem Belgie Spirou Charleroi. „Belgické týmy máme zmapované, jezdíme tam na soustředění. Z týmů, které jsme mohli dostat, je to ten nejpřijatelnější. I vzhledem k tomu, že první zápas hrajeme venku, vidím šance na postup 60:40 pro Nymburk,“ říká sportovní manažer nymburského týmu Vratislav Šístek.

Zároveň však upozorňuje, že ani jeden ze soupeřů ještě nemá kompletní soupisku hráčů.

Domácí zápas se bude hrát v liberecké Tipsport aréně v pátek 24. září. „Spirou je klub, který několik let kraluje v domácí lize a je úspěšný i v pohárových taženích,“ mírní optimismus asistent trenéra Ronen Ginzburg.

V případě jednoho vítězství a jedné porážky rozhoduje bodový rozdíl. Pokud Nymburk v tomto dvojutkání uspěje, ve druhém kole ho čeká vítěz duelu Unics – Groningen. Druhé kolo se hraje v termínech 28.9. a 1.10. Kvalifikace má celkem tři vyřazovací kola.

Charleroi v minulé sezóně prohrál v kvalifikaci o Euroligu s francouzským Orleans a v poháru Eurocup ve skupině E nevyhrál ani jeden zápas, když nastoupil mimo jiné proti Tűrk Telekom nebo Basket Bilbao. Tedy týmům, které na svém putování Evropou prověřili i nymburští basketbalisté.

Mluvčí nymburských basketbalistů Jiří Zídek vyzývá diváky k tomu, aby jeli do Liberce v co největším počtu podpořit své „koně“. „Je to atraktivní klub s atraktivními hráči. I když tým nemá ještě kompletní soupisku, mohu konstatovat, že diváci uvidí opravdu hezký basketbal,“ říká Zídek.