V desátém kole BCL čeká českého šampiona utkání, které je potřeba bezpodmínečně vyhrát, pokud si chce udržet ještě alespoň teoretickou naději na postup do play off. Tam už bohužel mají nymburský osud ve svých rukách i ostatní týmy. Ve hře je ale stále účast ve vyřazovacích bojích FIBA Europe Cupu.

Postupová místa do této části jsou jen jednu výhru před Nymburkem. „Už od návratu po vánočních svátcích se na tento zápas připravujeme. Připravili jsme nějaké nové akce, které jsme během zápasů proti Ústí a Hradci vyzkoušeli. Uvidíme, kolik jich zařadíme do zápasu proti Lietkabelisu,“ řekl před utkáním kapitán nymburského týmu Pavel Pumprla.

Už utkání v Athénách před Vánoci ukázalo, že obrana českého zástupce v Lize mistrů dokáže být velice účinná a pro obranu po celém hřišti má dostatečný fyzický potenciál.

Proti Lietkabelisu má Nymburk v tabulce vzájemných zápasů jen ten z aktuální sezony. Ani v něm nebyli Nymburští vůbec bez šancí. Ve třetím kole bojovaly oba týmy o svoje první vítězství a v prvních sedmnácti minutách k němu měli blíž právě košíkáři Nymburka. Vedli až o dvanáct bodů, ale ještě do konce prvního poločasu domácí sedm bodů ubrali. Obrana domácích po změně stran přidala na intenzitě, Nymburští nedokázal ubránit zkušeného Jasaitise, který jim sázel jednu trojku za druhou. Po jedné z nich vedl Lietkabelis už o čtrnáct bodů a dvouciferné vedení si také nenechal vzít. (tl)