Nymburk – Igokea 86:82

Nymburk byl lepší ve druhé a čtvrté čtvrtině, soupeř ve dvou zbylých. Domácí přežili výborné doskakování soupeře a k vítězství je dovedlo devětadvacet bodů fantastického Jerricka Hardinga. Tým se na něho mohl opět střelecky spolehnout.

Na začátku a po celou první čtvrtinu to vypadalo, jako by si domácí basketbalisté nemohli zvyknout na obroučky koše a desku v pražské hale. V předešlých utkání se mohli pyšnit výbornou střelbou za tři body, ta jim ale v první části hodně vázla. A hosté zase potvrdili pověst výborně doskakujícího celku. Za první čtvrtinu doskočili patnáct míčů, Nymburk o pět méně. Domácí vedli o dva body 16:14.

Český šampion se docela rozjel a odskočil na 29:21, jeho snahu se snažil zastavit soupeř oddechovým časem. Hosté střídali zónovou obranu s osobní, Nymburk si ale věděl rady. Jeho střelecké hody pokračovaly. Sebevědomí domácích narostlo spolu s proměněnými trojkami. A bylo to opravdu znát. Domácí nastříleli ve druhé části rovných třicet bodů a vedli v poločase o jedenáct bodů 46:35.

Až po dvou a půl minutách ve druhém poločase se domácí poprvé trefili a byl nejvyšší čas. Jejich náskok se ztenčil na pět bodů. Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny proměnil Waller tři trestné hody a vyrovnal na 62:62. Když dala Igokea další dva body, vzal si time out domácí kouč Sekulič. Domluva a zklidnění týmu bylo potřeba. Hosté byli v této části o dost lepší a vyhráli ji o třináct bodů. Díky tomu šli do závěrečné desetiminutovky s těsným dvoubodovým vedením.

Domácí dokázali soupeři konkurovat na doskoku jen ve druhé čtvrtině, v drtivé většině byla v této dovednosti lepší Igokea. Té narostla křídla po dobrých střeleckých úspěších, najednou byla na hostech vidět lehkost a energie, především v obraně. Ale i s tím si Nymburk poradil. Šestnáct vteřin vedl o čtyři body 86:82 díky dvěma proměněným trestným hodům Rosse. Hosté poslední útok nezvládli a další bod už nepadl. Nymburk si tak připsal druhé vítězství a výrazně si ve skupině polepšil.

Další utkání doma sehraje český mistr 9. listopadu, kdy hostí v pražské hale Královka Soluň.