V minulosti se před losem kluby dělily na 12 nasazených, 12 nenasazených a osm kvalifikantů. Letos se však mírně upravuje systém proto, že hned 28 týmů má jistou účast ve skupinách a z kvalifikace postoupí jen čtyři celky. Vedení soutěže se tak rozhodlo kluby rozdělit do osmi košů podle klubového žebříčku sčítajícím výsledky za poslední tři sezony.

V něm nyní patří Nymburku čtvrté místo za Tenerife, AEK a Bandirmou, která však v Lize mistrů chybí. Do sezony tak Nymburk vstupuje jako třetí nasazený. To potvrzuje, že po čtyřech ročnících nejsilnější evropské soutěže patří Nymburk mezi absolutní špičku.

To ale neznamená, že bude mít Nymburk snadnou skupinu. Naopak. Letošní sezona zatím na papíře vypadá jako nejsilnější v historii a los může dát dohromady velmi těžké skupiny. Vždyť ve spodních koších jsou nováčci v soutěži, ale jinak velmi silné celky jako Bilbao s českým reprezentantem Ondřejem Balvínem či bývalé euroligové celky Limoges, Rytas Vilnius, Darüssafaka či Galatasaray Istanbul.

Při losu se v jedné skupině nesmí potkat týmy z jedné země, přičemž u Turecka to nelze dodržet, jelikož v osudí je celkem pět tureckých celků. Dále se bude losovat po čtyřech týmech ze Španělska a Francie, takže Nymburk má jistotu, že do těchto tří zemí vycestuje každopádně.

Nasazení pro los Ligy mistrů:
Koš 1: ERA Nymburk, AEK Atény, Iberostar Tenerife, Hapoel Jeruzalem.
Koš 2: Brose Bamberg, SIG Strasbourg, Filou Oostende, Nižnyj Novgorod
Koš 3: JDA Dijon, Turk Telekom, Dinamo Banco di Sardegna Sassari, Hapoel Holon
Koš 4: Peristeri, San Pablo Burgos, Casademont Zaragoza (Krejčí), Pinar Karsiyaka,
Koš 5: RETAbet Bilbao (Balvín), Happy Casa Brindisi, VEF Riga, Falco Vulcano Szombathely,
Koš 6: Cholet, Limoges CSP, Galatasaray Doga Sigorta, Tofas Bursa,
Koš 7: Darüssafaka Tekfen, Fortitudo Bologna, Rytas Vilnius, Start Lublin
Koš 8: kvalifikanti