Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis

„Měl jsem nabídky i z jiných týmů, ale žádná pro mě nebyla dostatečně motivující, abych si hráčskou kariéru dále prodlužoval. Proto jsem se rozhodl skončit a zaměřit se na novou kariéru. S basketbalem jsem toho na hřišti zažil opravdu hodně, teď se těším, až to poznám více také zpoza kulis,“ řekl Benda.

Fotogalerie: Petr Benda ve své kariéře

Benda je se čtrnácti tituly nejúspěšnějším hráčem v historii české ligy a zároveň tak patří mezi nejúspěšnější české sportovce v kolektivních disciplínách. V NBL působil od roku 2001 celkem 22 sezon a odehrál 818 zápasů, což ho řadí na třetí místo historických tabulek za Davida Machače s 854 starty a Radka Nečase, který je rekordmanem s 904 starty. Nastřílel 8334 bodů a přidal 4802 doskoků. Zároveň je třetím nejlepším doskakovačem Ligy mistrů. Čtyřikrát byl v nejlepší pětce české ligy a devětkrát v nejlepší pětce českých hráčů v KNBL.

Rodák z Jihlavy začínal s vrcholovým basketbalem v Brně. Dres Nymburka oblékal od roku 2007 a pokaždé končil sezonu ziskem titulu. Až letos se mu to nepovedlo, když Nymburk skončil v semifinále. To odstartovalo přestavbu kádru, která se dotkla i Bendy. Bývalý český reprezentant se tak rozhodl ukončit hráčskou kariéru a nastartovat novou kariéru mimo palubovku. Ta bude částečně probíhat i v kanceláři Nymburka.

„Některá rozhodnutí jsou těžká, i když člověk již dlouho ví, že jednoho dne přijdou. Petr Benda je je legendou našeho klubu a českého basketbalu, člověk, kterého si obrovsky lidsky a profesionálně vážíme a o to bylo naše rozhodnutí dále smlouvu neprodlužovat mnohem těžší. Nicméně stejně jako nás Petr odzbrojoval svými výkony na hřišti, nás odzbrojil i u jednacího stolu, když nám sdělil, že svou kariéru profesionálního sportovce ukončí,“ řekl generální ředitel Nymburka Ondřej Šimeček.

„Od tohoto rozhodnutí už potom z naší strany následovalo jednání o tom, v jaké roli by chtěl Petr své působení u nás dále směřovat. Po několika diskuzích jsme se společně domluvili na pokračování spolupráce, Petr jen vymění dres, kecky a míč za košili, mobil a počítač. Bude nám částečně vypomáhat v oblasti sponzoringu a získávání nových obchodních příležitostí. A ačkoliv vím, že to nebude lehká mise, věřím, že bude stejně úspěšná. Protože tak, jako přistupoval ke kariéře profesionálního sportovce, tak přistupuje i ke kariéře mimo basketbalové hřiště. Prostě Petr Benda,“ dodal Šimeček.

Nymburk chce dát Bendovi možnost rozloučit se s kariérou na hřišti, a proto je v plánu, že by do prvního domácího soutěžního utkání se Slavií nastoupil ještě jako hráč. „Chceme, aby si Petr mohl ještě jednou užít naplno ovace publika a aby i fanoušci měli možnost rozloučit se se svým oblíbencem při utkání,“ řekl tiskový mluvčí klubu David Šváb.

Klub zároveň plánuje natrvalo vyřadit dres s číslem čtyři, které patřilo Bendovi. „Už teď v létě měli noví hráči požadavek na číslo čtyři, ale museli vybrat jiné, protože tohle číslo už bude navždy patřit v Nymburce jen Petrovi,“ dodal Šváb.