OSTRAVA – NYMBURK 64:71

„Ostrava překvapila nasazením a aktivitou pod košem. Nám chyběla Jacinta Monroe a nebylo lehké vybojovat doskoky," řekl po zápase trenér nymburského družstva Daniel Kurucz a narážel tím především na první poločas, kdy Ostrava vyrvala pod hostujícím košem celkem třináct míčů.

V prvním poločase byl největším problémem hostujících hráček obranný doskok. Přenechaly soupeřkám třináct míčů pod vlastním košem. Není divu, že Ostrava dala sedm bodů právě po útočném doskoku. „Čekal jsem, že domácí budou mít převahu pod košem, ale číslo třináct u útočných doskoků je vyšší, než jsem si připouštěl. O poločasové přestávce jsem nabádal své hráčky, aby se soustředily na vyboxování domácích pivotek mimo vymezené území. To se nám ve druhé půli opravdu povedlo a domácí měli jen dva útočné doskoky," doplnil trenér Kurucz.

„Byli jsme nakonec zodpovědnější v doskakování pod vlastním košem, do kterého se zapojovalo všech pět hráček. Sebrali jsme domácím druhou šanci a získali jsme několik rychlých protiútoků, které rozhodly," shrnul klíčové momenty zápasu Kurucz.

Tomáš Laš