„Opava v posledních dvou, třech sezonách patří mezi čtyři nejlepší týmy české ligy a s touto myšlenkou musíme do zápasu nastoupit,“ poukazuje nymburský trenér Oren Amiel na sílu soupeře.

Tento tým složený výhradně z českých hráčů to ukazuje svou bilancí zápasů v KNBL 5:0. Opava hraje delší dobu podobný systém založený na rychlém protiútoku a četné střelbě z perimetru. „Soupeř má hodně křídel a nižších hráčů, kteří všichni umí a hlavně se nebojí střílet za tři body. To víme, budeme se na to připravovat a v zápase musíme naše trenérské představy přenést do zápasu,“ doplnil kouč Amiel.Dá se předpokládat určitě zajímavý souboj, protože oba týmy mají ambice hrát rychle dopředu a skórovat při první příležitosti. Domácí mají možná menší handicap. Utkání Ligy mistrů proti Bonnu odehráli v úterý a dokonce se prodlužovalo. „Na to jsme zvyklí už několikátou sezonu zpátky. Tentokrát jsme se vraceli autobusem hned po zápase, a proto jsme získali v podstatě den navíc na regeneraci,“ nehledá dopředu žádné možné výmluvy trenér Amiel.

Mezi dlouhodobě silné týmy patří také Sokol Hradec Králové v ženské lize. Vloni a před třemi roky stříbrný tým, kterému právě Nymburk ve své stříbrné sezoně dva roky zpátky vzal v semifinále naději na druhé místo v lize. Také tým žen má za sebou utkání v evropském poháru, které při reálném zhodnocení kvality kádrů obou týmů prohrál a po takovém zápase se přeci jen fyzická únava odbourává hůře. To při stylu hry, kterým Východočešky hrají, může trochu činit problémy.

„Hradec hraje velice rychle, má spoustu kvalitních střelců za tři body a hráče, kteří se umí dostat na doskok. Předpokládám, že zápas bude hodně běhavý a bude záležet, zda soupeře pod košem přeskáčeme. Kdo vydrží se silami v přechodech do útoku a návratu do obrany a kdo vyhraje na doskoku, zvítězí. Tím chci říct, že utkání je otevřené a od poměru 50:50 nás do 51:49 posouvá výhoda domácího prostředí,“ shrnul předpoklady trenér Kurucz.

Program - sobota 28.října

13:00 - ženy - DSK Basketball Nymburk : Sokol Nilfisk Hradec Králové
17:00 - muži - ČEZ Basketball Nymburk : BK Opava