V prvním poločase byli domácí lepším týmem, ale po přestávce se vytratila lehkost a také kvůli celkově devatenácti ztrátám dovolil soupeři vyrovnat. Vyrovnanou koncovku však díky koši hodně vytěžovaného Matěje Svobody zvládl.

Z reprezentantů už byli kouči Kemzurovi k dispozici Pavel Houška a Tomáš Pomikálek. Fanoušci naopak neviděli poprvé v akci Christiana Burnse a na lavičce vedle něj seděl i Tre Simmons. Oba nehráli kvůli lehkým zdravotním problémům. Na soupisce byl i Luboš Bartoň, do hry ale také nezasáhl.

Nymburk měl parádní vstup do utkání a po chvíli vedl hravě 10:0.  Pak ale z palubovky odkulhal Darius Washington a domácí začali také ztrácet pod košem. Na to kouč Kestutis Kemzura reagoval  prvním nasazením největšího muže sestavy Garretta Stutze. Mladý Američan obranu vyztužil a sám rychle přidal čtyři body. Nymburk v poločase sice vedl, ale hosté byli na dostřel.

Po pauze začali hosté trestat nymburské ztráty. Trápení v útoku narůstalo a výsledkem bylo pouhých devět bodů za třetí čtvrtinu.

Ani závěrečná desetiminutovka však nenabídla zlepšení. Nymburku se však podařilo vyhrát, přestože dal za druhý poločas pouze 25 bodů.