PODĚBRADY – BRANDÝS   75:61

Hosté vedli ještě dvanáct minut před koncem o 12 bodů. Prapor Poděbrad zvedl  Nový, který na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny trefil tři trojky a pohřbil naděje Brandýsa.

„Zcela jsme přijali pomalejší tempo soupeře a zcela odstoupili od naší hry. Brandýs hrál jednoduchý basket založený na jedné cloně a nám to dělalo nepochopitelné problémy. Navíc jsme se nedokázali prosadit střelecky," zlobil se trenér poděbradského družstva Mirek Paskovský. V poločase svým svěřencům promluvil do duše. „Zafungovala naše rozmluva v poločase. Ve třetí čtvrtině jsme se zlepšili v obraně a na útočném i obranném doskoku. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny soupeř odpadl fyzicky," byl nakonec rád Paskovský.

Body Poděbrad: Vašíček 23, Nový 16, Krejčí 11, Vurm 8, Kukačka 5, Paskovský a Vrba a Rón po 3, Kovář 2, Uhlíř 1.

BRANDÝS – PODĚBRADY  56:62

Hostům se nedařilo ani v tomto zápase, přesto i tentokrát zvítězili. V poslední čtvrtině se hrálo vabank. Opět se zdálo, že Poděbrady mají více fyzických sil. Přestože nedali hráči hostí posledních pět minut koš ze hry, ohlídali si devíti trestnými hody vítězství a postup do finále.

„Sérii jsme chtěli ukončit co nejdříve. Bohužel jsme sehráli jedno z nejhorších utkání této sezony. Domácí nás jednoznačně přehrávali, sami jsme se dostávali pod tlak a dovolili soupeři mnoho laciných košů," uvedl ke hře poděbradský trenér. „Jsem velmi rád za to, že jsme dokázali najít sílu zápas otočit a dovést do vítězného konce. Díky celému týmu, i hráčům, kteří zatím nedostávají čas, který by si představovali," dodal Paskovský.

Body Poděbrad: Vurm 16, Vašíček 14, Nový 13, Krejčí 8, Paskovský 5, Kukačka a Kovář po 3.

Poděbrady jsou tedy ve finále soutěže, ve kterém se střetnou s týmem Kralup nad Vltavou, které stejně jako poděbradský tým před sezonou spadl z druhé ligy.