KAZAŇ – NYMBURK 76:62

Nymburku znovu chyběl nejlepší střelec Chester Simmons, navíc po týdenní pauze se hráči pomalu dostávali do tempa. Těžko se jim překonávala výborná obrana Kazaně, za prvních šest minut dali pouze šest bodů a domácí rychle získali dvouciferné vedení.

Českému mistrovi se povedlo udržet se v utkání, o což se staral zejména Darius Washington, autor osmi asistencí, a několikrát se přiblížil na dostřel. Ale Kazaň potvrzovala svou kvalitu a nedala hostům šanci na obrat.

Největší šanci měl Nymburk čtrnáct minut před koncem, kdy Vojtěch Hruban snížil na pouhé tři body, jenže hvězda domácích Kaimakoglu odpověděl trojkou a Kazaň ještě do konce třetí čtvrtiny stačila utéct na rozdíl čtrnácti bodů. A v poslední části už si vedení zkušeně hlídala. Nymburku nepomohlo ani čtrnáct útočných doskoků.

Basketbalisté Nymburka sehrají tento týden dva zápasy a oba na své palubovce. Ve čtvrtek budou hostit v rámci Kooperativa NBL ve sportovním centru družstvo Děčína, střetnutí začne v 18 hodin. V neděli se pak český šampion postaví týmu BC Kalev / Cramo Tallinn v dalším díle VTB ligy a zápas začne v 16 hodin.

Nejvíce bodů: Kaimakoglu 15, White 12, Fischer 11 – Stutz 14, Hruban 11, Houška 8. Fauly: 19:19. Trestné hody: 15/12 – 12/9. Trojky: 8:5. Doskoky: 26:33.