KOLÍN – NYMBURK   52:100

Nymburští hráči předvedli soustředěný výkon v obraně a dobou účinnost v útoku. I když byl Kolín oslaben o tři důležité hráče – nemocného Machače, distancovaného Boldse a Ubillu – hosté neponechali nic náhodě a jednoznačně ovládli utkání.

O výsledku utkání se rozhodlo v prvních pěti minutách. Když Petr Benda dal svůj osmý bod, bylo skóre zápasu pro domácí více než tragické 0:17. Hodně přesných přihrávek dokázalo připravit pro nymburské hráče pod košem výborné pozice, které proměňovali.

Hostující dominance na doskoku, ve střelbě i v počtu asistencí trvala i po třiceti minutách a byla výrazná. Teprve devadesát vteřin před koncem přelezlo skóre Kolína padesátku (51:93). Nymburští fanoušci si však přáli stovku a tak to nejprve na sebe vzal Pomikálek trojkou a zbývající čtyři body měl na svědomí Radek Nečas. Pro první dva body si vybral obouručnou smeč po dlouhé přihrávce Pavkoviče a populární „kilo" padlo po nájezdu pod koš. Nymburská část tribuny ještě chvíli skandovala: Radek, Radek, Radek.

Nejvíce bodů: Field 14, Hubálek a Zuzák po 11, Vyoral 10 – Benda 16, Efevberha 15, Pavkovič 10. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Znamínko. Trestné hody: 16/11 – 11/7. Fauly: 17:17. Trojky: 5:11.

Vladimír Malinovský
Tomáš Laš