NYMBURK – VEF RIGA 84:90

Nymburk doplatil zejména na nepovedenou druhou čtvrtinu, ve které se mu nedařilo zastavit útok soupeře. Z vedení 25:21 tak rázem český mistr prohrával 29:43 a musel dotahovat.

Domácím se především nedařilo bránit hvězdy soupeře Geralda Robinsona a lotyšského reprezentanta Janise Timmu, kteří nastříleli třicet a dvacet šest bodů. „Přitom naším cílem bylo právě uhlídat jejich lídry, jenže oni nám dali dohromady padesát šest bodů, tedy dvě třetiny všech bodů," mrzelo trenéra nymburského družstva Kestutise Kemzuru.

„Navíc jsme měli tragickou druhou čtvrtinu a dovolili jsme soupeři se rozjet. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale už bylo pozdě. Riga prostě byla lepší a zasloužila si vyhrát," dodal nymburský kouč.

Lvi se ještě v závěru zmohli na odpor, snížili na jednociferný rozdíl a minutu a půl před koncem mohli vybojovat dramatickou koncovku, jenže místo brejku po zisku znovu odevzdali míč soupeři, odmítli tak snížení na pět bodů a Riga už si výhru pohlídala.

Slova nymburského kouče potvrdil i Vojtěch Hruban, se třinácti body nejlepší střelec českého mistra. „Soupeř měl celý zápas pod kontrolou a dá se říct, že nás porazili dva hráči Robinson a Timma. My se snažíme hrát tvrdou obranu a ono se to otáčí proti nám. Čtyři hráči soupeře jsou patnáct vteřin úplně obsazení a pak jeden z nás udělá chybu v komunikaci nebo na chviličku vypadne z koncentrace a soupeř má jednoduchou volnou střelu. A tak to bylo celý zápas. Když za poločas dostaneme padesát bodů, nemůžeme vyhrát, zvlášť když se tak strašně nadřeme v útoku na jeden koš," řekl nymburský hráč.

Nejvíce bodů: Simmons 19, Burns 18, Washington 16, Hruban 13 – Robinson 30, Timma 26, Zakis 10. Fauly: 22:22. TH: 16/14 – 20/16. Trojky: 6:10. Doskoky: 34:44.