"Dosavadní působení trenéra Katzurina v Nymburce hodnotím pozitivně. Myslím si, že Muli posunul dál nejen náš klub, ale i celý český basketbal. Proto jsem rád, že jsme se dohodli na prodloužení smlouvy o další rok. Věřím, že tuto sezónu ukončíme ziskem českého poháru a mistrovského titulu, v příští sezóně, doufám, že budeme pokračovat ve zlepšování našich výkonů zejména na evropské scéně," uvedl k dnešní transakci prezident klubu Miroslav Jansta.

Izraelský trenér v minulosti působil jako hlavní trenér u řady prvoligových izraelských týmů, včetně Maccabi Tel Aviv, dvě sezóny strávil v Polsku u týmu Slask Wroclaw a také trénoval izraelský národní tým.

Ve své první sezóně v Nymburce získal s týmem český pohár i mistrovský titul, v poháru FIBA EuroCup obsadil v základní skupině nepostupové třetí místo. V letošní sezóně doposud dovedl Muli Katzurin svůj tým do play off ULEB Cupu, Final Four Českého poháru a v Mattoni NBL je tým na prvním místě. Trenérova celková bilance v oficiálních utkáních si k dnešnímu dni stojí na poměru 94 vítězství - 15proher.