Nymburk začal utkání ve velkém stylu. Rychlý přechod do útoku živený solidní střelbou z dálky se postaral o vedení v průběhu celé první čtvrtiny. Nepříjemné bylo velké množství faulů, Hruban a Kříž měli dva a krátce po začátku druhé čtvrtiny si udělal druhý faul i Harding.

Athény ve druhém hracím období zagresivnily obranu, převzaly iniciativu, vnutily soupeři svůj pomalý styl hry a na začátku 16. minuty vedly o osm bodů. Vedení navýšily po chvíli na deset bodů, ale trojka veterána Bendy dokázala zachytit českého mistra drápkem a do druhé půle šel se ztrátou pěti bodů.

Po vyrovnaných třech minutách třetí čtvrtiny přišlo několik ztrát, minutých trestných hodů Nymburka a ten začal ztrácet půdu pod nohama. Hosté nedokázali vsítit koš, což pomohlo, aby se Vedení Athén třináct minut před koncem zápasu natáhlo na patnáct bodů. Stačila ale jediná minuta, aby se Nymburk zvedl a díky dvěma ziskům a třem košům se přitáhl na devět. Na posledních deset minut naděje zbylo hostům dotahovat jedenáct bodů rozdílu.

Bojovnost hostujícím hráčům nechyběla, ale zradila je úspěšnost trestných hodů. Domácí si stále drželi vedení ve výši, která nedovolila příliš myslet na dramatické finále. Díky dvěma trojkám Athén v posledních dvou minutách si domácí vedení udrželi až do posledního hvizdu.

Nymburk neodehrál špatný zápas, ale nechal si vnutit styl domácích Athén a nepomohl si příliš rychlými protiútoky, i když z nich přidal šestnáct bodů a Athény jen pět. Základní pětka nastřílela většinu bodů, nejvíce Vojtěch Hruban šestnáct, o dva méně přidal Omar Prewitt, šestnáct bodů přidal také střídající Jerrick Harding. V týmových statistikách bylo utkání poměrně vyrovnané. Athény lépe střílely za dva body a z čáry trestných hodů, Nymburk byl lepší za tři body. Nymburk byl také lepší na doskoku, v bodech ze druhých šancí. 

Svěřenci trenéra Orena Amiela, kteří byli nejlepší týmem základních skupin, i přes vyřazení z Final Eight dosáhli svého nejlepšího výsledku za čtyřleté působení v LM. Předtím to byla osmifinálová účast v roce 2018.

Tomáš Laš

Ilustrační foto
Petice: fotbalisté oželí šatny a sprchy, chtějí ale hrát dál