„Nepodařilo se nám navázat na první dva zápasy. Soupeř se připravil na naši zónovou obranu a v mezihře nás rozběhal. Bylo to pro nás hodně náročné, únava se stupňovala a tomu odpovídá i poslední výsledek," říkal po zápase zklamaný olomoucký kapitán Lukáš Feštr.

Hanáci drželi s nymburským favoritem krok pouze v prvních pár minutách. Potom však do toho favorité šlápli naplno a ještě v první čtvrtině si vytvořili až dvanáctibodový náskok. Ten pak Hipsherovi svěřenci dokázali sice z celé poloviny odmazat, už za chvíli se však na jejich koš vyřítila další bodová smršť a dvanáctka byla opět na světě - 19:31 po první desetiminutovce.

Od druhé čtvrtiny už to pak byla jedna velká bodová bouře. Statečně bojující Hanáci se sice snažili vzdorovat ze všech sil, bohužel pro ně už jim jich ale příliš nezbývalo. Po poločase svítil na světelné tabuli stav 37:54 a i těm největším olomouckým optimistům začínalo být jasné, že se neodvratně blíží konec.

Druhá půle už se pak dohrávala v podstatě jenom z povinnosti. Středočeši vedeni zejména českým triem Sehnal, Kovář a Kříž, které dohromady udělalo 46 bodů, se už hrou poze bavili, trefovali další a další koše a nebezpečně rychle se znovu přibližovali stovce. Po třetí čtvrtině už jim k této magické hranici zbývalo pouhých deset bodíků - 56:90.

Poslední desetiminutovka, která už vlastně byla jen takovou formalitou, pak skončila nejvyrovnanějším výsledkem 16:17. Olomoučané tak alespoň o dva body překonali svůj střelecký stav ze včerejška, inkasovali však o pět bodů více. Konečný výsledek zápasu zněl 72:107 a konečný stav série zase 0:4.

„Celková porážka 0:4 na zápasy je hodně těžká, ale musíme se s ní smířit. Konečně se nám podařilo postoupit do play–off, s čímž musíme být jednoznačně spokojení,“ dodal ještě na závěr Lukáš Feštr.

„Dodělali jsme naší práci a to byl hlavní záměr. Začali jsme přesnými střelami a to vždy hodně pomůže. Hráli jsme i solidně v obraně, využívali jsme výhody v širší rotaci. Olomoucko to mělo složité. Před sérií přišlo o klíčového hráče, teď nemělo k dispozici ani Klepače, který sehrál důležitou roli v předkole. Ale odvedli dobrou práci, v prvních dvou zápasech nám to ztížili a jestli se nepletu, tak poprvé za poslední dobu postoupili do play off. Zaslouží si ocenit. A já jsem rád, jaký jsme proti nim uhráli výsledek. Všichni jsme velmi motivovaní a chceme uspět. A budeme se snažit, jak to jen bude možné, abychom vyhráli všechny zápasy. Uvidíme, jestli nám to naši soupeři dovolí,“ uvedl Francesco Tabellini, trenér Nymburka.

„Jedním z cílů bylo uzavřít tu sérii co nejrychleji. Ukázali jsme si, že když plníme pokyny po celých čtyřicet minut, tak pak jsme schopní vyhrávat i vyšším rozdílem. Konečně jsme zas všichni zdraví, máme teď nějakých dvanáct dní, abychom ještě něco potrénovali a byli jsme co nejlépe připraveni na semifinále," řekl po uzkání kappitán Nymburka Martin Kříž. „V útoku to bylo dobré, ale my klademe větší důraz na obranu a tam to ve dvou z těch čtyř zápasů nebylo ideální. Zvláště ve hře jeden na jednoho. To musíme zlepšit. V útoku to ale funguje, když posouváme míč a nejsme sobečtí. Snad nám to takhle bude padat i v semifinále. Máme to hodně založené na týmovém pojetí. Vždy se najdou dva, kteří bodově vyletí, a pak je tam hodně kluků kolem deseti bodů, jako tomu bylo tentokrát. Na tomhle my stavíme a každý zápas může bodově táhnout tým někdo jiný,“ přidal kapitán.

BK Redstone Olomoucko - Era Basketball Nymburk 72:107 (19:31, 18:23, 19:36, 16:17)

Body: McBrayer 21, Vogt 16, Bailey 14, Adamu 11, Feštr 10 - Sehnal 17, Kovář 15, Kříž 14, Jitaurious 12, Stephens 11, Sukhmail 11, Bohačík 9, Rylich 7, Finke 4, Tůma 3, Bell 2, Novák 2.

Konečný stav série: 0:4.

Ostatní čtvrtfinálové série:

Děčín - Brno 4:0 KONEC (69:64, 94:92, 91:78, 94:81)

Opava - Ostrava 1:3 (87:79, 82:84, 70:77, 93:100)

Ústí nad Labem - Pardubice 3:1 (84:64, 78:68, 72:78, 90:85)