„Pořád je na čem pracovat, ale chtěli bychom zopakovat výkon, jako proti Ústí. Hrát týmově s velkou intenzitou po celých čtyřicet minut, přeje si trenér Nymburka Ladislav Sokolovský.

Ostrava prožívá velmi dobrou sezonu. Vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů, když nestačila jen na Brno, a aktuálně už je šestá v tabulce. Velkou zásluhu na tom mají především pivoti Sukhmail Mathon a Aleksander Radukič, kteří jsou nejužitečnějšími hráči soutěže. Radukič má průměry 17,1 bodů a 8 doskoků na zápas, Mathon pak 15,2 bodů a 9,3 doskoků.

Atraktivní by měl být jejich souboj s pivotem Nymburka Nateam Watsonem, jehož výkony mají vzestupnou tendenci a naposledy dal Ústí 21 bodů.

Mezi klíčové postavy Ostravy patří také Malik Morgan a slovenský reprezentační rozehrávač Matej Majerčák. Ostrava je nebezpečná při střelbě z dálky, když má úspěšnost trojek 35 procent, což je nejvíce z celé ligy.

„Ostrava je nepříjemný soupeř, má dobou sezonu. Musíme si pohlídat hlavně její pivoty a také střelbu za tři body, ve které má Ostrava největší úspěšnost v celé soutěži,“ má jasno kouč.

Favoritem je Nymburk, který ve vzájemném utkání neprohrál od roku 2007.

Nymburský klub opět spustil speciální akci, kdy děti do 15 let mohou přijít na utkání zcela zdarma. A jako bonus si mohou vzít zdarma i jednoho dospělého jako doprovod.

„Chceme předvést stejný výkon jako proti Ústí, jen ještě eliminovat chyby, které jsme dělali. Čeká nás Ostrava, která má hru postavenou na pivotech. Mathon i Radukič mají skvělou sezonu, ale hrát proti nim neberu jako nějakou výzvu. Já celou svou kariéru hraji proti skvělým pivotům, už jsem bránil i hráče z NBA, a všechny beru stejně,“ řekl Nate Watson, hráč Nymburka. „Já se prostě těším na to, že si budu moci zahrát proti dobrým pivotům a že to bude další dobrá zkušenost, která mě zase posune dál. Mám mnohem raději, když hraju proti opravdu velkým pivotům, se kterými se mohu pod košem přetlačovat a hrát jeden na jednoho,“ přidal Watson.