Nymburk vyhrál všech 24 vzájemných duelů s Brnem. V této sezoně zvítězil Nymburk v Brně 88:70. Doma pak vyhrál 88:76.

„Jelikož je naším cílem pohár vyhrát, tak stejně musíme vyhrát oba zápasy na Final 4. Proto los nebyl z tohoto pohledu tak podstatný. Brno, Opava i Pardubice, které si myslím, že budou posledním postupujícím, mají nyní podobnou výkonnost. Takže těžko si vybírat,“ uvedl k losu poháru Ladislav Sokolovský, sportovní ředitel nymburského klubu.

Opava je jediný tým v lize, který dokázal v tomto ročníku českého šampiona porazit. „Sice nás v sezoně už porazila, ale od té doby jsme se trochu zlepšili a tehdy jsme se soustředili na Ligu mistrů. Teď se plně soustředíme na zisk poháru a titulu, což jsou naše cíle a musíme pro to udělat všechno. S Brnem se utkáme v lize příští týden, tak uvidíme, jak na tom nyní jsou, ale favoritem pro semifinále bychom měli být my,“ je přesvědčený Sokolovský

Hrát se bude na neutrální půdě v Lounech. „Tam jsem zatím asi nikdy nehrál a nekoukal jsem ani na halu. Hlediště by ale mělo být podobné jako ve většině českých hal a věřím, že bude zaplněné, protože se tam utkají aktuálně asi čtyři nejlepší české týmy a budou k vidění i reprezentanti. Atmosféra tedy určitě bude dobrá a pomůže to k dobrým výkonům. A ČBF z toho určitě udělá hezký event,“ dodal nymburský sportovní ředitel.

Program

Semifinále

12. 3. Opava – Pardubice/USK Praha 14:30

12. 3. Brno – Nymburk 17:30

O 3. místo

13. 3. od 15:30

Finále

13. 3. od 18:30