„Stoprocentně je to odveta. Zápas v Dijonu od nás nebyl povedený. Důvody k tomu byly legitimní, ale na druhou stranu my teď chceme ukázat, že mezi námi a Dijonem není rozdíl 25 bodů. Chceme pokračovat na vítězné vlně, co teď máme v Lize mistrů. Nikdo nepřemýšlí jinak, než že jdeme vyhrát,“ řekl kapitán Vojtěch Hruban.

Nymburk je nyní v čele skupiny se třemi výhrami a jedinou porážkou právě od Dijonu. Ten vyhrál všechny tři dosavadní zápasy a má ještě k dobru zápas s Tofasem Bursa, který byl odložen kvůli karanténě tureckého celku. Dohrávat se bude za týden. Pokud tak Nymburk vyhraje nad Dijonem, postup už mu může sebrat jen to, že Tofas vyhraje všechny tři zbývající duely včetně zápasu právě s Nymburkem. V případě prohry s Dijonem si pak Nymburk zahraje s Tofasem přímý souboj o postup.

„Víme, že to je zápas, který potřebujeme vyhrát, abychom si skoro zajistili postup. To je motivace sama o sobě. A stejně tak ukázat, že jsme teď lepší tým než v říjnovém zápase,“ uvedl nymburský pivot Hayden Dalton.

Utkání mezi Nymburkem a Dijonem začíná v 18:30 ve Sportovním centru v Nymburce. Kvůli pandemickým opatřením se hraje bez diváků. Přímý přenos vysílá Nova Sport. 

David Šváb