Nymburk si znovu zkomplikoval boj o účast v play off. Po 12 zápasech má na kontě pouhé čtyři výhry a na postupovou šestici ztrácí dvě vítězství.

Zklamání bylo na domácí straně obrovské. „Byl to zápas, který jsme měli vyhrát a který se nám šíleně nepovedl. Nehráli jsme nic z toho, co jsme si řekli a od první do poslední minuty jsme byli mimo," kroutil nevěřícně hlavou domácí košíkář Vojtěch Hruban. „Soupeř hrál hodně silový basketbal, ale nemyslím si, že by byli lepší než jiná silná družstva, se kterými jsme hráli vyrovnané zápasy, třeba CSKA, Žalgiris, Valencia," řekl Hruban.

Jeho slova podtrhl i Radek Nečas. „Zápas byl absolutní propadák z naší strany. Soupeř přesně věděl, co na nás hrát. Po pěti minutách první čtvrtiny bylo utkání v jejich rukách. My jsme se v dalším průběhu už nedostali pod desetibodový rozdíl. Když jsme se snažili, přitlačili je v obraně, oni přesto dokázali v posledních vteřinách útoku najít nějakého volnějšího hráče, který skóroval. To nás sráželo hlouběji a hlouběji. Závěr už byl one team show a my jsme, bohužel, čekali na závěrečnou sirénu. Bylo to stejné, jako když se propadáš do bažiny," ulevil si po utkání Nečas.

Také kouč poražených Ronen Ginzburg nemohl uvěřit tomu, co jeho mužstvo na palubovce předvádělo. „Za dlouhou dobu to byl nejhorší zápas, jaký jsme zahráli na domácím hřišti. Zejména v obraně jsme byli hodně špatní. Po středečním zápase nám došly síly po prvních minutách a Triumph pak jistě kontroloval hru. Nehráli jsme dobře individuálně ani jako tým. Na tento zápas potřebujeme velmi rychle zapomenout a připravit se na středeční zápas s Rigou, kdy musíme hrát mnohem lépe," věří v lepší výsledky nymburský trenér.

Jásat ale mohli na straně druhé. Tým Lyubertsy byl jasným pánem na hrací ploše.  „Tento zápas byl pro nás moc důležitý, protože poslední zápasy jsme prohráli o jeden nebo dva body. Necítili jsme se úplně dobře, někteří hráči byli zranění. Ale posledních deset dní jsme tvrdě dřeli a bylo to vidět. Ztratili jsme nějaké zápasy doma, a protože naším cílem je postup do play off, tato výhra venku je pro nás velmi důležitá," uvědomil si trenér hostujícího celku Vasilij Karasev.

Na utkání byli přítomní také skauti ze zámoří, kteří sledovali hlavně počínání hostujícího hráče Sergeje Karaseva. „Před zápasem jsem nevěděl, že tu jsou. Hrál jsem svoji hru, celý tým chápal, jak je pro nás tento zápas důležitý a vložili jsme do něj maximální úsilí a energii," řekl Karasev. „Hráli jsme dobře jako tým a to jak v obraně tak i v útoku, přesně jsme plnili pokyny trenéra. A díky tomu jsme vyhráli takovým rozdílem," dodal hráč hostí.

TOMÁŠ LAŠ