„Chceme sérii ukončit v co nejkratším termínu, což znamená tři vítězství. Doufám, že to pro nás bude i dobrá příprava pro Final 8 Ligy mistrů,“ střádá předzápasové plány jeen z nejzkušenějších borců nymburského celku Petr Benda. „Nechci rozhodně soupeře podceňovat, ale my známe naší sílu a věřím, že dokážeme vyhrát na tři zápasy. Budeme se snažit hrát naší hru a je jedno, kdo proti nám stojí, my do toho jdeme naplno a jdeme si pro postup,“ věří svému týmu Benda.

Ústí prošlo do play off z předkola, ve kterém jako osmý tým tabulky po nadstavbě zdolalo deváté Svitavy po dramatickém boji. Doma Sluneta vyhrála těsným rozdílem 93:91, v odvetě pak uhrála remízu 74:74, když Svitavy v závěru neproměnily trojku na postup.

Nymburk se utká s Ústím v play off po čtyřech letech a celkově potřetí. Obě předchozí vzájemné série jasně vyhrál. Ústí dokonce Nymburk naposledy porazilo v roce 2001. Od té doby Nymburk vyhrál sedmačtyřicet vzájemných zápasů v lize za sebou.

V této sezoně Nymburk v prosinci doma zvítězil 102:85, v únoru v Ústí však Sluneta zlobila a prohrála 90:98 až v závěru. Ústí spoléhá pod košem na dvojici Ladislav Pecka a Gligorie Rakočevič, na perimetru pak tým táhnou Američané Lamb Autrey a Tucker Haymond, který se k týmu připojil až v březnu a má průměr patnáct bodů na zápas.

Nymburk má na marodce zraněného Martina Kříže. Retin Obasohan po dlouhodobé nemoci již začal s tréninkem a o jeho případném startu se rozhodne podle toho, jak se bude cítit. Do hry by se měl už vrátit po menším zranění Petr Šafarčík.

„Začíná čtvrtfinále play off a teď je každé utkání důležité. Především to první, ve kterém je třeba dobře začít,“ uvědomuje si nutnost zvítězit hned na startu Aleksander Sekulič, asistent trenéra Nymburka. „Ústí prošlo během nadstavby změnami, před ní změnili trenéra, mají tam nové hráče. My ale musíme jít na hřiště s tím, že chceme ukázat naší kvalitu a to, co od nás všichni očekávají. Po delší době tu zas máme zápasy o všechno a těšíme se na to,“ uvedl asistent nymburského trenéra.

Přímé přenosy ze zápasu poběží na internetové televizi TVCom. Komentátorem bude hráč nymburské akademie David Frič společně s basketbalovými legendami Ladislavem Sokolovským a Stanislavem Votroubkem.

Vladimír Malinovský
David Šváb