„Potřebovali jsme přivést náhradu za Simmonse, tedy hráče, který je schopný si sám vytvořit střeleckou pozici a vyniká ve hře jeden na jednoho. Vedli jsme jednání s českým reprezentantem, který ale dal přednost zahraničí. Proto jsme svou pozornost obrátili na Jenkinse, který má velký talent a potenciál se dále zlepšovat. Věříme, že nám v útoku hodně pomůže,“ řekl sportovní manažer a trenér Nymburka Ladislav Sokolovský.

Jenkins začínal jako hráč amerického fotbalu, kde byl quarterbackem, tedy tvůrcem hry. Na basketbal se plně zaměřil až v průběhu střední školy, přesto se rychle zařadil mezi velké talenty. Absolvoval Virginia Commonwealth University, kde patřil mezi opory týmu Rams, se kterými dvakrát postoupil do play off NCAA.

Dlouho dokonce patřil mezi naděje pro draft NBA 2020 a zúčastnil se kempu pro sto nejlepší hráčů pro draft. Jenže na jaře 2020 ze zdravotních důvodů přerušil kariéru. V létě 2021 pak zamířil do Evropy, když se stal oporou švédské Luley. V jejím dresu sbíral v průměru 17 bodů, 4,4 doskoků a 3 asistence na zápas a byl pátým nejlepším střelcem soutěže. Mimo jiné dal za sezonu přes sto trojek. Lulea s ním došla až do semifinále, kde nestačila na pozdější šampiony Norrköping.

Tuto sezonu začal v Itálii, kde odehrál čtyři zápasy druhé ligy za Trapani s průměry 15 bodů, 4 doskoků a 1,5 asistence, než se v listopadu s týmem rozešel.

David Šváb