Nymburk hledal posilu na křídlo delší dobu. Nyní kvůli odchodu Collinse a zranění Spencera Svejcara hledání zintenzivnilo a volba padla na Stephense. O něj Nymburk stál už na začátku sezony, Američan se však rozhodl pro Trento, se kterým si zahrál italskou ligu a EuroCup. V něm se však italskému celku nepovedlo postoupit a musel tak zúžit kádr. A v úterý ukončil spolupráci právě se Stephensem, který se vzápětí domluvil s Nymburkem.

„Přivedli jsme velmi motivovaného hráče, který by měl ovlivnit hru pod oběma koši. Měl by pomoci v obraně i v útoku. Je to atletický hráč, který hraje s velkým nasazením. Sleduji ho už několik sezon a vždy jsem věřil tomu, že je to hráč, který zapadá do basketbalu, který chci s týmem hrát. Uvidíme, jestli to byl správný pocit,“ řekl trenér Nymburka Francesco Tabellini.

Stephens byl hvězdou univerzity Princeton, kde byl vyhlášen nejlepším obránce celé konference ivy League a dvakrát byl zařazen do nejlepší pětky konference. V sezoně 2016/17 pomohl Princetonu k titulu v konferenci a k postupu na závěrečný turnaj NCAA.

Lukáš Jiráň (v tmavém)
Útočná síla roste. Lukáš Jiráň věří, že bude ve Slovanu zase střílet góly

Po univerzitě zamířil do Evropy, když nejprve působil ve druhé německé lize za Oldenburg a následně ve Finsku v dresu Salon Vilpas, kde měl průměry 12,3 bodů a 6,5 doskoků na zápas. Následně hrál belgickou ligu za Mechelen, kde byl zařazen do ideální sestavy belgicko-nizozemské ligy s průměry 15 bodů a 6 doskoků na zápas.

Minulou sezonu strávil v německé Bundeslize v dresu Crailsheimu, kde měl průměry 8,3 bodů a 5 doskoků. Zároveň s německým celkem odehrál i 11 zápasů ve FIBA Europe Cupu. Pro tuto sezonu si vybral Itálii a Trento, se kterým si zahrál i EuroCup. V týmu měl především defenzivní úkoly.

„Je to hráč, který si vše vybojoval a jde postupnými kroky nahoru. Začal v nižší německé lize, pak přes Finsko, Belgii a Bundesligu zamířil do Itálie a EuroCupu. A teď je motivovaný ukázat, že měl dostat větší prostor a chce pomoci Nymburku uspět,“ dodal trenér Tabellini.