Nymburk hledal posilu na křídlo delší dobu. Nyní kvůli odchodu Collinse a zranění Spencera Svejcara hledání zintenzivnilo a volba padla na Stephense. O něj Nymburk stál už na začátku sezony, Američan se však rozhodl pro Trento, se kterým si zahrál italskou ligu a EuroCup. V něm se však italskému celku nepovedlo postoupit a musel tak zúžit kádr. A v úterý ukončil spolupráci právě se Stephensem, který se vzápětí domluvil s Nymburkem.

„Přivedli jsme velmi motivovaného hráče, který by měl ovlivnit hru pod oběma koši. Měl by pomoci v obraně i v útoku. Je to atletický hráč, který hraje s velkým nasazením. Sleduji ho už několik sezon a vždy jsem věřil tomu, že je to hráč, který zapadá do basketbalu, který chci s týmem hrát. Uvidíme, jestli to byl správný pocit,“ řekl trenér Nymburka Francesco Tabellini.

Stephens byl hvězdou univerzity Princeton, kde byl vyhlášen nejlepším obránce celé konference ivy League a dvakrát byl zařazen do nejlepší pětky konference. V sezoně 2016/17 pomohl Princetonu k titulu v konferenci a k postupu na závěrečný turnaj NCAA.

Po univerzitě zamířil do Evropy, když nejprve působil ve druhé německé lize za Oldenburg a následně ve Finsku v dresu Salon Vilpas, kde měl průměry 12,3 bodů a 6,5 doskoků na zápas. Následně hrál belgickou ligu za Mechelen, kde byl zařazen do ideální sestavy belgicko-nizozemské ligy s průměry 15 bodů a 6 doskoků na zápas.

Minulou sezonu strávil v německé Bundeslize v dresu Crailsheimu, kde měl průměry 8,3 bodů a 5 doskoků. Zároveň s německým celkem odehrál i 11 zápasů ve FIBA Europe Cupu. Pro tuto sezonu si vybral Itálii a Trento, se kterým si zahrál i EuroCup. V týmu měl především defenzivní úkoly.

„Je to hráč, který si vše vybojoval a jde postupnými kroky nahoru. Začal v nižší německé lize, pak přes Finsko, Belgii a Bundesligu zamířil do Itálie a EuroCupu. A teď je motivovaný ukázat, že měl dostat větší prostor a chce pomoci Nymburku uspět,“ dodal trenér Tabellini.