Už loni začínal Nymburk dvěma venkovními zápasy. Ten první s Dijonem jasně prohrál, ale pak uspěl v prodloužení na hřišti Tofasu a odrazil se k celkovému vítězství ve skupině a následně postupu do Final Eight. Podobný scénář by nymburští hráči rádi zopakovali i nyní. Na Galatasarayi prohráli 85:101, ale případná výhra na PAOKu by je udržela v boji o první místo znamenající přímý postup do další fáze.

„Pro nás je důležité vyhrát a všichni za výhrou půjdeme, protože začínat skupinu s bilancí nula dva by bylo složité, i když pak máme více zápasů na domácí palubovce. Chceme zápas zvládnout,“ řekl nejzkušenější z nymburských hráčů Petr Benda.

„Oba týmy budou chtít vyhrát. Oba týmy tak budou pod tlakem, oni pod větším, protože jsou doma. Určitě chceme vyhrát a odvézt si domů výhru, která by byla hodně důležitá,“ souhlasil další z nymburských pivotů Luboš Kovář.

PAOK v úvodním duelu na hřišti Igokey Aleksandrovac většinou vedl, dokonce až o dvanáct bodů, ale nakonec prohrál 64:68. Jeho nejlepším střelcem byl s osmnácti body americký rozehrávač Malcolm Griffin.

Také Nymburk neodcestoval do Soluně kompletní. Ještě chyběl Martin Kříž vracející se po operaci kolene a kvůli léčbě nemoci zůstal doma i rozehrávač Jakub Tůma. Zraněné koleno pak léčí Sterling Gibbs. Nymburk tak bude opět spoléhat zejména na své obávané střelce Vojtěcha Hrubana, Lukáše Palyzu a Jerricka Hardinga, který si v sezoně drží průměr dvacet bodů na zápas.

Důležité bude pro Nymburk zlepšit obranu zejména na střelce po cloně a také lépe se připravit na fyzickou hru soupeře, která dělala Nymburku v prvním duelu problémy. „Bude to určitě fyzický basketbal, hodně rychlý. Dost podobný zápas jako s Galatasaray. Mají silné pivoty, tak bude dost soubojů pod košem. Důležité bude zastavit jejich pivota Ogbeideho, který je úřadující MVP kyperské ligy. Takže ho nesmíme pouštět k jednoduchým útočným doskokům a k jednoduchým střelám,“ tuší Kovář.

Jde o první vzájemný souboj mezi Nymburkem a PAOK Soluň. V minulosti ale český mistr hrál tři dvojutkání proti Aris Soluň a dvakrát dokázal v Soluni vyhrát. Ze šesti duelů tak prohrál jen jednou a to v lednu 2017, kdy kvůli sněhové vánici musel přes celé Řecko autobusem. „Všechny tři zápasy v Soluni si matně pamatuji. Také jsme si hned vybavil, kde jsme byli na procházce. Nejvíce mi ale v paměti zůstala vzpomínka, kdy jsme kvůli sněhové vánici museli jet z Atén autobusem a přijeli jsme až těsně před zápasem,“ řekl Benda.

Dvakrát byl PAOK i mezi čtyřmi nejlepšími celky Euroligy. „Tento klub má velkou tradici. Nyní byl v ústraní, ale zase se zvedá. Hned ta historie tady v hale na mě dýchla,“ dodal Benda.

Utkání začíná v úterý v 18:30 v přímém přenosu Nova Sport. Další zápas sehraje Nymburk doma v Praze na Královce a to 26. října proti Igokea. Vstupenky jsou ve volném prodeji v síti Ticketportal a to jako balíčky na všechny tři domácí zápasy za cenu dvou. Od čtvrtka se pak budou prodávat vstupenky na jednotlivé zápasy.

David Šváb