Nymburk se do Ligy mistrů bude muset poprvé probojovat přes kvalifikaci, jelikož se nevešel mezi 28 týmů, které mají jistou účast. Zbývají už jen čtyři účastnická místa pro vítěze čtyř kvalifikačních turnajů. Ty vedení soutěže rozdělilo na mistrovskou část, ze které postoupí dva celky a nemistrovskou část, ve které se střetnou týmy ze silných lig, ale které nezískaly titul. Český mistr se tak vyhne týmům jako jsou loňský vítěz Ligy mistrů Bonn, Sassari Cholet, Andorra, Petkimspor, PAOK Soluň či Antverpy.

Nymburk je nasazen v prvním koši spolu s Benfikou Lisabon, na kterou tak rovněž nemůže narazit. Ze druhého koše může dostat do kvalifikační skupiny buď estonského šampiona Kalev/Cramo nebo švýcarského mistra Fribourg, Ve třetím koši číhají buď Levice nebo švédský Nörrköping. Ve čtvrtém koši jsou kyperský mistr Keravnos nebo finská Nokia. Další soupeř vzejde z dvojice kosovská Trepca nebo bulharské Rilski. A v posledním koši jsou gruzínské Kutaisi a ázerbájdžánský Sabah, se kterým se Nymburk utkal v minulé sezoně FIBA Europe Cupu.

Los kvalifikace i základních skupin proběhne ve středu 26. června v 11 hodin. Kvalifikace proběhne v polovině září. Hlavní soutěž startuje 1. října. Pokud Nymburk z kvalifikace nepostoupí, bude hrát FIBA Europe Cup, ve kterým v uplynulé sezoně došel až do čtvrtfinále.

Koše pro mistrovskou část kvalifikace Ligy mistrů

1. koš: SL Benfica (Port.), ERA Nymburk (ČR)
2. koš: Kalev/Cramo (Est.), Fribourg Olympic (Švýc.)
3. koš: Patrioti Levice (SR), Norrköping Dolphins (Švéd.)
4. koš: Keravnos BC (Kypr), BC Nokia (Fin.)
5. koš: Trepca (Kosovo), Rilski Sportist (Bulh.)
6. koš: BC Kutaisi 2010 (Gruz.), Sabah (Ázer.).